Miksi Jarkko Ruutu valitaan aina maajoukkueeseen kun se vaan on mahdollista? Kun näin kisoihin valitut niin tiesin että jotain tällaista on luvassa.Toivottavasti ei enempää pilaa hyvän joukkueen peliä!Ei nimitääin ollut ensimmäinen eikä viimeinen kerta kun tekee älyttömiä ryntäyksiään...Suomessa pelatessaan ajoi maalivahdin päälle törkeästi tahallaan...yms.
Jarkko Ruutu
aina mielessä
4
359
Vastaukset
- kun...
jääkiekkojoukkueessa pitää olla myös likaisen työn tekijöitä, vastustajan pelottelijoita ja telojia. Niin on useissa joukkueissa.
- muistelija
Kauemmin eläneet muistavat esimerkiksi muinoisen Länsi-Saksan pelityylin. Siellä oli useampi ruutu halonhakkaajana. Myös Italia harrasti samaa aikanaan kahden passin NHL-miehillään.
- Ivana
kahvakiekko kielletty. Pitää pelata siististi.
Suomalaisia pelaajia on vähemmän NHL:ssä kuin muilla suurilla mailla. Koska suomen parhaat eivät tulleet mukaan ja NHL:jä piti joukkueeseen saada niin joudutiin turvautumaam Ruutuuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31711931Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211079Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526397Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2235212Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1663673- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502523Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291990Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121834Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735