Matti petti Suomen!

Matti Hautamäki paralle tarjottiin kultamitalin varmistamista, mutta mies ei kyennyt nujertamaan Morgensternia. Itävaltalaisen hyppy ei ollut mikään mahdoton voiton saamiseksi Suomeen, mutta Matin hermot ei taaskaan pitäneet.
2316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hah. Oisko Matin pitäny hypätä 2 metriä yli mäkiennätyksen? Niin?

Äänestä
  • Matti Hautamäen kaikki 6 hyppyä Torinossa olivat erittäin hyviä. Tuulet eivät kaikkia vain suosineet.

    Jos kuka, Hautamäki saa kisoista puhtaat paperit. Erinomainen suoritus. Lakatkaa puhumasta aivan hölmöjä loistavasta urheilijasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puuklööv kirjoitti:

Matti Hautamäki paralle tarjottiin kultamitalin varmistamista, mutta mies ei kyennyt nujertamaan Morgensternia. Itävaltalaisen hyppy ei ollut mikään mahdoton voiton saamiseksi Suomeen, mutta Matin hermot ei taaskaan pitäneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu