VASTENMIELINEN TYÖ

Freezone

Mitä enemmän YLE, SAK, SDP ja muut korostaa työtä, työtä työtä: sitä vastemielisemmältä se tuntuu.

"Arbeit Macht Frei!"

Näinhän sanottiin myös juutalaisille ennen kaasutusta.

Vapautta ei tullut. Eikä työ vapauta suomalaisikaan, se orjuuttaa:

Mene töihin! Osta huikeasti ylihintainen omistusasunto ja saat kylkiäisinä elinkautisen velkaorjuuden.

Ennen niin mukavasta ja innostavasta suomalaisesta sinivalkoisesta työstä, on tullut vastenmielinen punainen pakkotyöleiri: jossa ihmiset raatelevat toisiaan, ovat väliinpitämättömiä ja alhaisia kuin rottalauma.

3

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SAMAA MIELTÄ!

      Naurattaa muuten nämä IDIOOTIT työnantajat, jotka tuijottavat CV:ssä työsuhteiden kestoja! Ihmettelevät työhaastatteluissa, että miksi minulla on ollut vain pätkätöitä, samalla kun itsekkin tarjoavat vain määräaikaisia työsuhteita!!

      Työstä on tehty VÄLTTÄMÄTÖN PAKKO! Ja työnantajat ovat tyhmiä, kun luulevat, että voivat tolkuttomasti ihmisiä pompottaa ja tarjota vain määräaikaisuuksia määräaikaisuuksien perään. Kyllä jossain vaiheessa tulee työntekijöillekin kiintiö täyteen, eivätkä enää suostu tuohon IDIOTISMIIN, mitä jotkut reppana pomot nyt harrastavat!!

    • kantaan

      demareilla ,Tannerilla ja Hitlerillä oli yhteinen oppiisä tohtori Noske aikoinaan Saksanmaalla.
      60 ja 70 luvuilla työpaikoilla kuuli usein
      helvetin Noskelaiset,ja sossut kävi varveilla.
      Tällaiseksi on suomi mennyt ,yksipuolue jäjestelmä
      sdp.n diktatuuri .Aadolf Ahtisaari ja Herman Lipponen pitää asioista huolen ja köyhät kyykkyyn
      Ammattiliitot on työkalu millä pidetään duunari kurissa.

    • Anonyymi

      Mulle työ ei tuo iloa. Se tuo pahaa oloa,mutta en voi valittaa kellekään. Vapaa ajat nukun ja itken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1588
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      984
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      822
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe