Miksi ette yritä selvittää miniän ja anopin välejä kun ne ovat ongelmalliset ? Anoppi ja appi osastolla on karsee määrä miniöitä kitisemässä suhteestaan anoppiin ja yhteinen nimittäjä on, ettei nämä miniät mainitse miehestään sanaakaan.
Ihan vaan tiedoksi miehet, se on miehen asia pistää oma vaimo ja äiti ruotuun ja sopia pelisäännöt !
Miksi te olette niin nössyköitä, ettette uskalla hoitaa hommianne !
Ihan vaan tiedoksi miehet, se on miehen asia pistää oma vaimo ja äiti ruotuun ja sopia pelisäännöt !
Miksi te olette niin nössyköitä, ettette uskalla hoitaa hommianne !
Vastaukset 12
Vanhimmat
ne anopit sinne naisten logiikka palstalle oppimaan naisen käytöstä.
Sinäkin Brutukseni.
vastailee miehet ja kysyy miehet! Avartavaa... vai mitä! Siis Miehet isolla ÄMMÄLLÄ! Mee kotiis kitisemään!
Kiva seurata molempia:)
Kyllä kuulkaas, tytöt, Suomessa on halvatun hyviä miehiä! Pistetään hiiret (Mikki Hiiret) boikottiin. Rääkykööt sitten....
Katsos kun nämä kaverit ovat muuttaneet äitin tossun alta vaimon tossun alle. Sitten kun kaksi rautarouvaa kolistelee, niin jälki ei ole mukavaa katsottavaa. Olen täsmälleen samaa mieltä, perimmäinen syy on miehessä.
:)...........
Meillä nainen kieltäytyy kotitöistä. Sekä hänen anoppinsa että minun anoppini ovat sitä mieltä, että nyt nainen rätti käteen ja siivoamaan. Ja oikeasssa ovat.
Nykyajan naiset vaan on niin hemmoteltuja, että mieheltä kyllä vaaditaan kaikkea, mutta itse ei voida mitään tehdä. Meillä kummatkin anopit ihmettelevät sitäkin kun ei lapsenlapsia ilmesty. Enpä ole kertonut, että se on tuo vaimoke kun vastustaa. Kyllä olisi anoppikin häpeissään tyttärestään kun kertoisin.
Kyllä se nyt aika harvalukuinen joukko pariskuntia on, joissa homma menee noin päin.
Melkein epäilen, että näinköhän teilläkin kuitenkin oikeasti asiat on niin, että mies on saamaton nahjus ja nainen joutuu tekemään kaiken?
No mutta, jos oikeasti teillä nainen on laiska, niin otan osaa...ja tervetuloa naisten näkökulmasta elämää kurkkaamaan!
kummankaan anopille. Saahan niitä lapsenlapsia odotella ja toivoa... kaikkihan eivät edes saa lapsia!!!
harva mies haluaa alkaa äitiään haukkumaan, vielä kun yleensä ei ole syytä,
kannattaa myös miettiä miksi aina miehen äidissä on muka jotain vikaa,
jos todellakaan et tajua että niissä miniöissä se vika on, se on sinun ongelmasi.
ja niin, kaippa se vaimo tosiaan pitäisi laittaa ruotuun,
Ei kukaan ole käskenyt äitiä haukkua. Tarkoitus olisi laittaa äiti ja vaimo ruotuun ja poikkasta riidat - ei mennä niihin mukaan.
Jos äitisi arvostelee vaimoasi, sanot vain, ettet kuuntele tuollaista puhetta vaimostasi ja että sellaiset puheet saa loppua nyt. Sen pitäisi olla sillä selvä. Jos puheet jatkuvat, niin eihän sun ole mikään pakko kuunnella äidiltäsi yhtään mitään höpinöitä. Jos taas vaimo hyppii silmille, niin pistät samalla tavoin ruotuun tai ääritapauksessa kiertoon.
Luulisi sen äitinkin tajuavan, että jos vaimo on ongelma, niin se on nimenomaan miehen ongelma, ei äidin. Täten miehen pitää hoitaa ongelmansa, ei äiti. Käsittämätöntä, että muka-aikuiset ihmiset eivät kykene hoitamaan asioitaan itse.
"Ihan vaan tiedoksi miehet, se on miehen asia pistää oma vaimo ja äiti ruotuun ja sopia pelisäännöt !"
NO ENPAS TIENNYTKAAN, etta SUOMIKIN ON MUSLIMIVALTIO!!!
(huh)