ja asut pohjoispohjanmaalla niin tapan sinut
sinä nainen, joma ehkä heräät
mieheni vierestä tänään
91881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos miehesi on hänen vieressään, miksi hän on?
Onko miehesi seksin valloitusten tarpeessa? vai kenties haluaa elämältään muuta kuin sinun kanssasi elämistä?
Mitkä ovatkaan puolustuksesi.
Kukaan ei omista sinua etkä sinä omista muita! muista tämä
Pohjois-Pohjanmaa on kuuluisa raiskarinaisistaan, jotka ottavat ja vievät väkisin toisten miehet. Oikein sääliksi käy sinun miestäsikin, joka on mahdollisesti joutunut monsterin uhriksi.
Eli toisin sanoen, luuletko, että ne naiset makaavat väkisin sun miehen? Minä ottaisin eron, jos olisin naimisissa sellaisen lullukan kanssa, joka ei osaa sanoa kiusauksille ei. Tapa mieluummin miehesi: se pettää sua enemmän kuin toinen nainen konsanaan.
Kun miehesi tulee kotiin makaa sängyssä uuden kanssa sanoen kas,, et sit päässy mun luo kun oli kiire sen toisen luo. Älä suotta murehdi käytin ensiapua joten voitko poistua vähäksi aikaa meillä on vähän kivaa tiedossa. otetaan sit yhdessä kun sullekkin sopii
Varma tapa tietenkin lopettaa.
kun olet tapon tehnyt ja pääset sitä sovittamaan linnatuomiolla. Onko mielesi rauhallinen ja turvallinen; ainakin yksi kilpailija on tapettu.
Saatko miehesi takaisin, herääkö hän seuraavaan aamuun sinun vierestäsi? Saatko jatkaa elämääsi hänen kanssaan, tappoko hänet tuo takaisin tieltä jonne sinä olet osaltasi ollut häntä viemässä.
Vakuutan, ainakin moni on siinä vaiheessa mielissään:toinen nainen on raudoissa niinkuin kuuluu taposta ollakin, jos toinen on laudoissa. En usko koston olevan niin suloinen, eikä kukaan mies niin arvokas, että hänen takiaan pitäisi kiven sisään itsensä hommata.
Tietysti, voihan se olla jo luonteessa, että pitää tappoa ja linnatuomiota pelkkänä meriittinä ja normaalina elämänkaareen kuuluvana etappina. Ai niin, eikö Pohjois-Pohjanmaalla ole niitä häjyjä.
Minä kyllä luulin,että ne olisi miehiä. Tosin osaavat naiset tappaa täällä Kaakkois-Suomessakin, mutta eivätpä kovin kovassa suosiossa ole, ainakaan näissä ihan täyspäisissä porukoissa. Niistä naisista puhuttaessa yleensä käy kylmä viima ja puistatus, enkä koskaan ole kuullut tapon tehnyttä naista kehuttavan.
Häjyyt on täälä etelä-pohojammaalla. ne on isäntiä puukoot vyöllä.
Tappo miehen takia?? Ei ole sen arvoista.
Kiitos tiedosta. Oisko sitten lestadiolaisia sielä Pohjois-Pohjanmaalla? On vähän hatarat mutta vahvat ennakkokäsitykset, joita saa ja pitääkin oikoa.
Siinä ollaan yhtä mieltä, miehen takia ei kannata linnaan lähteä.
Hauku vain ukkoasi, hänhän se pettää. Nainen on vapaa eli sinkku
tapa enenmmin se miehes....
tai mene mielenterveystoimistoon.....
hakemaan apua, aivan järkyttävän agrressiivista käytöstä.
ketään ei voi omistaa, muistakaa se!!!