kiinteyttävät voiteet?

Auttaako laihduttamisen yhteydessä ne kaikki kaupassa mainostettavat kiinteyttämis voiteet ja selluliitti voiteet?? jos joku merkki tepsii,kertokaahan ihmeessä mikä!
Mikä auttaa raskausarpiin? masu on vähän repeillyt :/ yritän rasvailla sitäkin ihan normaali rasvoilla.. mut pitäskö laittaa kiinteyttävää?
Käyn tietysti salilla ja kävelen paljon ruokavalion lisänä.
2704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen kokeillut kaikenlaisia voiteita, mutta ei ne ainakaan vartaloa kiinteytä, ihoa vain. Joissakin selluliittirasvoissa on ohjeena hieroa rasvaa pyörivin liikkein.. eli se vaikutus tulee siitä hieronnasta, ei itse rasvasta.
Tällä hetkellä käytän Nivean firm Q10 rasvaa.. se EI kiinteytä kehoa, vaan IHOA. Rasva on vähän kalliimpaa, mutta olen mieltynyt sen koostumukseen ja siihen miltä se tuntuu iholla, kun on kuivunut. Iho tuntuu kiinteämmältä. Itsellänkin löytyy selluliittiä oikein olan takaa ja arpia myös. Rasvaankin ihonani aina suihkun jälkeen ja selluliittikohdissa hieron samalla ihoa pyörivin liikkein vähän pidempään.

Äänestä
  • nuo kaikki voiteet kiinteyttävät vain ihoa. Raskausarpiin ei varsinaisesti tehoa mikään muu kuin plastikkakirurgia, eikä sekään täysin.

    Tosin, jos laihdutat nopeasti ja paljon ( 20 kg) ja ikää on yli 30v. niin kyllähän se ihon kiinteyttäminen on tarpeellista.

    Ennen kuin ostat ko. voiteen, niin käy kokeilemassa sitä käsivartesi sisäpintaan ja mene kotiin. Ostat sitten seuraavana päivänä sen voiteen kokeiluistasi, joka aiheutti vähiten (mieluiten ei ollenkaan) ihoärsytystä. Sillä näistä kiinteytysvoiteista jotkut aiheuttavat todella pahoja allergisia reaktioita ja silloin menevät rahasi hukkaan, koska liikkeellä ei ole mitään velvoitetta ottaa voidetta takaisin, jos herkkä ihosi ei kestä sitä !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokeilla vai ei? kirjoitti:

Auttaako laihduttamisen yhteydessä ne kaikki kaupassa mainostettavat kiinteyttämis voiteet ja selluliitti voiteet?? jos joku merkki tepsii,kertokaahan ihmeessä mikä!
Mikä auttaa raskausarpiin? masu on vähän repeillyt :/ yritän rasvailla sitäkin ihan normaali rasvoilla.. mut pitäskö laittaa kiinteyttävää?
Käyn tietysti salilla ja kävelen paljon ruokavalion lisänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu