Hehkutetaan etukäteen ja viedään curling miehiä haastattelusta ja tapaamisesta toiseen, vaikka kisat on vielä kesken. Kyllä siinä alkaa keskittyminen herpaantua kova hermoiseltakin kaverilta. Vielä paripäivää sitten M15 olis vetänyt tollasia heittoja vaikka silmät kiinni, mitkä nyt menee ketuille. Hävetkää urheilutoimittajat, YLE ja kaiken maailman selkään taputtajat.
Onnea kuitenkin Suomen curling miehille. HIENO SUORITUS OLYMPIALAISISSA!!!!
Toivon hartaasti, että Suomi vielä nousee voittoon, vaikka vaikeelta se nyt näyttää ja vaatii nyt myös onnea.
Tätä
se taas on.
2
258
Vastaukset
- ylivoimaisia
taitavaa porukkaa
- ovat,
mutta ei noin ylivoimaisia, jos suomalaisten keskittymistä otteluun ei olisi jatkuvasti häiritty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1352017
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3221175Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401170Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631122IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk01112- 1411089
- 491079
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470947Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98935