Suomi häviää Kanalalle oikeen muodikkaasti! Hmmm.. Mitäs se peli nyt on? 10-3? Kylläpäs taas hävettää olla suomalainen!!!!!
HEHO SUOMI RYSSI TAAS!
7
511
Vastaukset
- hävettänyt eilen
Sinä kiittämätön, joka et osaa iloita edes hopeasta ja haukut paskaksi kun ollaan toiseksi parhaita. Tehtiin histooria, mutta niin se vaan unohtuu.
Ylpeä olen suomalaisuudestani, mutta en tälläisistä kansalaisista.... - buranac
Elähän kuule viitsi. Huonoa onnea suomella, kun taas kanadalla vähän liikaa hyvää onnea. Ja otan osaa jos sinua hävettää olla suomalainen kun kuitenkin hopeaa on tulossa. Itse olen ylpeä suomen saavutuksesta.
- PPAPPAPAPA
Kaikki mokaa. Uusis petti luottamukseni.
- hyvä suomi, hopeaa
voitko ollakkaan noin pelle? sinua hävettää olla suomalainen vaikka suomi on toiseksi paras?! tietysti kultaa lähdettiin hakemaan, mutta kanada on kova ja tälläkertaa kanadalla oli hyvä tuuri, suomella päinvastoin. emme saa unohtaa että hopea on todella kova saavutus tällä tasolla!
painu kotiin kasvamaan! - arskatheman
sinua hävettää olla suomalainen niin muuta vaikka kanadaan ja pysy siellä!
Minun mielestä hopea curlingissa on hyvä saavutus tällaiselta maalta kuin suomi. Olkaamme ylpeitä siitä että tulee edes mitalleita. - tyypillinen suomalainen mies
Aloitukseni oli pelkkä provo suomalaisesta miehestä jota taas hävettää olla suomalainen, kun ei asiat mennyt niinkuin piti, on huvittavaa huomata miten ämmät tulee aina vanavedessä kitisten!!! HAHAHA!!!
- hyvinkääläine
Kyllä mä oon ainakin ihan helvetin ylpeesti suomalainen, ja vielä hyvinkääläinen! JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!! HOPEETA!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1272392Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1442277Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161871Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2641562Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341439Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5681263Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501044Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse3531003Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115970