Onnea Suomen joukkue, HOPEAA
Kanada vaan on curling maa!!!!
onnea Suomi
7
337
Vastaukset
- hopea on häpeä
buu noloa
- KANADAA
vastaan??Sehän om LOISTAVA voitto.
- jaahas jaahas
KANADAA kirjoitti:
vastaan??Sehän om LOISTAVA voitto.
siinäpä tuo suurin syy onkin miksi suomi ei ikinä menesty missään kun tyydytään häviämään toisin kuin muut jotka haluaa voittaa.onneksi meillä on autokuskeja maailmalla pitämässä suomen mainetta korkealla edes jossain lajissa.
- pöpö
KANADAA kirjoitti:
vastaan??Sehän om LOISTAVA voitto.
Suomalaisten peli oli niin ala-arvoista, että ihmettelen millä eväillä se oli päässyt näinkin pitkälle. Toinen toistaan huonompia heittoja ja melkein joka heitto epäonnistui.
Minä en ainakaan arvosta yhtään suomen hopeaa kun nyt näki millä taidoilla pelissä oltiin....osaavatko edes hävetä - kilu
pöpö kirjoitti:
Suomalaisten peli oli niin ala-arvoista, että ihmettelen millä eväillä se oli päässyt näinkin pitkälle. Toinen toistaan huonompia heittoja ja melkein joka heitto epäonnistui.
Minä en ainakaan arvosta yhtään suomen hopeaa kun nyt näki millä taidoilla pelissä oltiin....osaavatko edes hävetäois kiva nähdä näitten kaikkitietävien haukkujien heitto kuinka se onnistuu
- kilu
ONNEA vaan kun seoli suomen viimeinen mitali näistä kisoista
- curling lady
Niin oli. kultainen vaa jäi saamatta koko kisoista. Mutta hyvä näin, eikö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974