Tässä yksi ohje valkosipulin ystäville:
250g Maitorahkaa 100g Voita
2-3valkosipulin kynttä.
suolaa,varovasti,(voissa suolaa.)
Soseuta kaikki aineet sauvasekoittimella
lisää vähän öljyä, jos haluu löysempää.
Jos haluu voimakkaamman valkosipulin maun ,pistä
enemmän kynsiä.
Tämä meillä hyvin suosittu levite ja säilyy hyvin
Maitorahka-voi-levite
Ai-ra
2
2745
Vastaukset
Varmaan tuon voin voi vaihtaa jopa johonkin kevyempään rasvaan. Itse laittaisin myös tuoretta persiljaa niin tulee varmaan tosi hyvää.
- Vettä kevennykseksi
Ei. Voi on voita.
Anna voin lämmitä ja vatkaa vaahdoksi. Joukkoon voit listä makusi mukaan olivi- taikka rypsiöljyä. Ja vettä! Siitä se kevenee! Ja sitten loput sekaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226069- 292140
- 1771962
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765