hoiti varmasti homman kotiin! Mitali oli jo toteutunut tavoite, eikä kokenut taktikko tahtonut enää tuuriansa venyttää :) Loppuottelu oli pelkkä näytösottelu ja ensiluokkaista harjoittelua tulevaisuutta varten.
Täytyy myöntää, ettei ollut uskoa Suomen curling-joukkueen pääsystä edes lähelle mitalipelejä - saatikka nyt ainakaan loppuotteluun ja Olympiahopeaan saakka. Suomella on maailman nopeimmin kasvava curling-menestys. Jätkät palaavat Torinosta muutakin kuin kravatti kaulassa.
Uusis antoi Kanadan voittaa. M15:n otteluissa ei mitään tapahdu suunnittelematta :)
Uusipaavalniemi
10
3582
Vastaukset
- ...
Uusiskin oli sittenkin vain tavallinen kuolevainen:(
- aiamp
VARMASTI ASIA ON NÄIN.CURLING ON HERRASMIESTEN/-NAISTEN PELI,JA HYVÄLLÄ MAULLA VARUSTETTUNA.
- todellakin
tämä pelaaja willekin kiroili oikein kuuluvasti "helvetin saatana...perkele" lasten ja kaikkien katselijoiden kuullen:(
- aiamp
todellakin kirjoitti:
tämä pelaaja willekin kiroili oikein kuuluvasti "helvetin saatana...perkele" lasten ja kaikkien katselijoiden kuullen:(
se on kun uutta lajia ja poweria viedään maailmalle
- Sarimari
todellakin kirjoitti:
tämä pelaaja willekin kiroili oikein kuuluvasti "helvetin saatana...perkele" lasten ja kaikkien katselijoiden kuullen:(
Haluaisinpa tietää kuka pystyy aikuisten oikeesti aina hillitsemään itsensä ja harkitsemaan kaikki sanansa ennen kuin ne suustaan ulos päästää. Urheilu on urheilua ja siinä on tunteet kuumina niin pelaajilla kuin katsojilla. Enkä kyllä ole vielä olympialaisissa kuullut läheskään yhtä paljon kiroilua kuin esim. kaupan kassalla jos edellä on pari teiniä. Kyllä se on yhtä vittua... Että silleen.
- Uusis
aiamp kirjoitti:
se on kun uutta lajia ja poweria viedään maailmalle
Suomen oli pakko hävitä. Muuten liitto olisi määrännyt Villen pois radalta sääntö numero 18 vedoten.;)
- Folio Mulder
Sijoitushan on aivan loistava, mutta kyllä tuota finaalin surkeutta ei voi käsittää, kun siinä annettiin Kanadan TÄYSIN rauhassa rakentaa suojat pesäkivilleen ! Tuohan oli aivan KÄSITTÄMÄTÖNTÄ ! He eivät pelanneet lainkaan aiemman oman linjan mukaisesti. Oliko raha takana!!!!??? Ja sanokko mikä on M15 ?
- vatsaua
M 15 ALLE100V
- Majuri fin
M15 oli ulkona kuin lumiukko,
näytti siltä, ettei hän tiennyt välillä missä oli, en halua ketään haukkua, mutta oli se uskomatonta peliä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167150- 1972510
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021947En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761517Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911069- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46949- 77853
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708