Mertarantaa ei enää jaksa

Suomi-Venäjä ottelua katsoin Ruotsin tv:stä, ruotsia en paljon osaa mutta kokemus oli miellyttävä, joten huomenna valitsen ehdottomasti ruotsin tv:n.
Mertaranta on toisinaan jo liian sinivalkoinen ja jollakin tavalla kulunut tuote, ehkä ne tv-ohjelmat olisi ollut parempi jättää tekemättä.
12946
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

VODE JA BUBI KOPPIIN NIIN JOHAN ON AIVAN SAMA LAITTAAKO SELÄNNE TAI KUMPPANIT MÄÄRÄMITTAISTA NÄNNIIN LUNDQVISTIN TAAKSE, SILLÄ KUULEMME TULOKSET VASTA VANCOUVERIN KISOIHIN!

Äänestä
  • Anterolla kuulemma oma firma ja sitä kautta rahastaa Yleä vaikka sen talous on muutoin tiukoilla... eikö talosta löytyisi hyviä selostajia muuten?
    YLE voisi säästää myös siten että jättäisi osan p*njauhaja studiokommentaattoreista kotiin, harvapa heistä osaa mitään oikeasti kertoa.

    Jos joskus näkee 70-luvun selostuksia niin niissä paljon vähemmän puhetta. Oikeastaan kaipaan moisia. Jos haluaa jatkuvaa puheensolinaa aiheesta ja sen sivusta niin eikö voisi kuunnella radiosta moisen ja katsoa telkusta äänen. Sitten TV:n katselijoita hemmoteltaisiin rauhallisemmalla selostajalla?

    Äänestä

nyt kun SUOMI tuo Kultaa kotiin

MertaRannan selostukset jääkiekossa on ohi,
en tiedä mistä tulee oletus,
mutta näin luulen ;D

Äänestä
  • itse ainakin pidän mertarannan selostus tyylistä ja toivon että hän jatkaa vielä monia vuosia

    Äänestä

  • ------------ kirjoitti:

    itse ainakin pidän mertarannan selostus tyylistä ja toivon että hän jatkaa vielä monia vuosia

    jotenkin "jännä" elementti teeveen katselussa.

    Kommentaattorit ;D

    Äänestä

KUIN ANTERO MERTARANTA ON, NÄIN ON MARJAT.

Äänestä

eiei mertsin aika oo vielä ohi..ei suinkaan..ei antero oo kyllä oikeen puolueellinen vaikka on sinivalkoiset lasit päässä....
sehä jopa syyllisti vähän ruutua jagarin taklauksesta,.vaik se nyt oli neitin oma vika...
ja siitä muuten ootteko huomannu että nyt on menny taklaus perille...neiti on vaihtanu kypärää!!!!!

hyvä antero jatka samaa rataa""""""!!!!!!

Äänestä

ku toi pronssipelin selostaja

Äänestä

Mertarannalle määrämittainen suuhun että hiljenee.

Äänestä

"Ei Mertarantaa rakkaampaa.." Se Jens Berg,ku selostaa ruotsiks on plattu,ku mikä.Tasasen tylsä äänensävy kokoajan.Antero on osa Suomen peliä.

Äänestä
  • mertarannalle tökkis silmään ja takaisin
    juontamaan se on siinä-ohjelmaa.
    mun mielestä vode liukkonen hoitaisi
    määrämittaisella,tökkiksillä ja nänneillään
    suomelle turvallisen voiton.

    Äänestä

Ainakin ulkomailla asuvana suomalaisena jaksan kyllä katsella ja kuunnella Mertarantaa oikein mielellään. Paikalliset jääkiekkoselostajat kun eivät tiedä lajista mitään, höpöttävät vääristä säännöistä kun eivät ota selvää kaukalon koosta yms. Katson Suomen maalit Ylen sivuilta ja siinä samalla kuulee Mertarannan selostuksen, se on hauskaa! Kumpa vain olisi voinut katsoa matsitkin netistä Ylen kautta, nyt piti tyytyä BBC:n selostukseen joka on ollut todella järkyttävän ala-arvoista...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuunnella kirjoitti:

Suomi-Venäjä ottelua katsoin Ruotsin tv:stä, ruotsia en paljon osaa mutta kokemus oli miellyttävä, joten huomenna valitsen ehdottomasti ruotsin tv:n.
Mertaranta on toisinaan jo liian sinivalkoinen ja jollakin tavalla kulunut tuote, ehkä ne tv-ohjelmat olisi ollut parempi jättää tekemättä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu