värin poisto

Kuinka rasittavaa kestovärin poisto parturissa hiuksille on? Voiko heti perään laittaa uuden kestovärin värin poiston jälkeen?
2340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Värinpoisto on kamalinta mitä voi tehdä, varsinkin jos päänahkasi on herkkä.
Ja sitten kun siihen päälle laittaa vielä kestovärin, niin huhuhuhu..
kokemusta nimittäin on:
sain todella pahan reaktion kampaajalla tehdystä värinpoistosa päänahkaani niin, että hiukseni harvenivat todella kauheasti, pahiten päälaelta ja edestä. Näytin kuin olisin sairastunut vakavasti johonkin.. eli mieti kak´si kertaa...

Äänestä

minulla on vaaleat hiukset, jotka värjäsin alta ruskeaksi, nyt haluaisin taas blondiksi...
eli, pilaako se hiukset täysin?? voiko heti värin poiston jälkeen värjätä?? paljonko se maksaa?? kertokaa tietoa värin poistosta, kiitos jo etukäteen:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ella kirjoitti:

Kuinka rasittavaa kestovärin poisto parturissa hiuksille on? Voiko heti perään laittaa uuden kestovärin värin poiston jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu