Urheiluvälineiden valmistus

Missä päin Suomea suunnitellaan, kehitetään ja valmistetaan URHEILUVÄLINEITÄ? Esim yleisurheilu tarvikkeet, punttivehkeet... Onko Hämeessä alan firmoja?

[email protected]
2126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei!
Muistelisin, että kauan sitten Trampo oy,
nykyään Karhu ... (jotain)
Tammelassa Forssan lähellä teki jotain välineitä.
Trampoliinejäkö alussa, ja sitten katsomoita.
Vieläköhän paja toimii?

Koho oli Kaukjärvellä (Forssaa vai Tammelaa),
nykyään silä on kai eri omistaja. Teki 70-luvulla
jääkiekkomailoja ym. Kyselin kesätöitä siihen
aikaan Koholta. En saanut.

Tunturi tekee kuntosalivälineitä, luulisin
Turussa. Ei enää mopoja lainkaan.

En muista nyt yht'äkkiä muita firmoja, olihan
nuo vähän sinne päin. Tieto voi olla vanhaa.

Ari

Äänestä

Tästä hyötyä? www.kerkosport.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lizard kirjoitti:

Missä päin Suomea suunnitellaan, kehitetään ja valmistetaan URHEILUVÄLINEITÄ? Esim yleisurheilu tarvikkeet, punttivehkeet... Onko Hämeessä alan firmoja?

[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu