Kun joudut työttömäksi,

..että eräille maksetaan jopa heidän sakkonsa (ulkomaalaiset), eräille työttömille suomalaisille ei edes lääkekuluja tai niitä korvauksia joutuu odottamaan niin kauan, että se vaarantaa ihmishenkiä. Näin ulkomaalaisten rikollisuutta suositaan ja suomalaisten sairaiden annetaan kuolla? Onkohan tämä sosiaali- ja terveysministeriön antama ohjeistus??
6787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hanat kertakaikkiaan kiinni.

On näet niin, että ELIITTI juhlii ja nostaa palkkojaan nimenomaan perustuen kulutuksen tuottamiin veroihin ja alveihin.

Suurtyöttömyyden ja kulutusverojen avittamana Halosen palkaa nostettiin n. 30 000 euroa vuositasolla. VEROTTOMANA !

Äänestä
  • mutta siitä pienestä kela-korvauksesta verotetaan täysimäärin.....

    työtön tuottaa tuloja kunnille ja valtiolle !!!

    pakolaisilla on ihmeen paljon etuja ja rahaa tulee - on vapaa-aikaa ja elintaso korkea! -miten tähän on ajuduttu?
    -Pakolainen on arvokkaampi, kuin suomalinen !!!!!

    Äänestä

  • Halonen muuten hyötyy ulkomaalaisten hyysäämisestä... hakeeko hän hyväksyntää joiltain tahoilta? Eihän tätä muuten voi käsittää; miksi ulkomaalaisia kohdellaan yhteiskunnan taholta paremmin kuin syntyperäisiä Suomen kansalaisia??!

    Äänestä

saa kukkahattutätien mukaan karkoittaa sinne mistä ovat tulleet. Vaikka olisivat kuinka rikollisia.

Äänestä
  • Työttömät on suurimpia rikollisia kaikista,eivät tuota yhteistä hyvää jotta voitaisiin rikastuttaa kulttuuria lisää

    Hävetkää työttömät

    Äänestä

  • Alavuoden Arska kirjoitti:

    Työttömät on suurimpia rikollisia kaikista,eivät tuota yhteistä hyvää jotta voitaisiin rikastuttaa kulttuuria lisää

    Hävetkää työttömät

    hullu työtä tekee viisas pääsee vähemmällä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muista, kirjoitti:

..että eräille maksetaan jopa heidän sakkonsa (ulkomaalaiset), eräille työttömille suomalaisille ei edes lääkekuluja tai niitä korvauksia joutuu odottamaan niin kauan, että se vaarantaa ihmishenkiä. Näin ulkomaalaisten rikollisuutta suositaan ja suomalaisten sairaiden annetaan kuolla? Onkohan tämä sosiaali- ja terveysministeriön antama ohjeistus??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu