Ärsyttävää

ärsyttävää ku kisoissa nuorten (17 eteenpäin) on niin vakava meininki... vois olla harrastelijasarjoja ja kisoja.. ei hirveesti innosta mennä kisoihin jos kaikki on ihan himotreenaajia ja ite on vaa vapaa harrastelija.
2491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kisassa huviksesi vai et. Kunhan lisenssi on maksettu.

Itse olen myös "kunto-yleisurheilija" eikä tulokset ole olleet kummoisia, mutta suosittelen tuossa iässä pyytämään jonkun valmentajan vielä kevääksi seuraamaan urheiluasi. Kesällä ainakin on siistiä kisailla kun hieman on tehnyt ajatuksella perustreenit (sama pätee kaikkeen kuntoilusta muihin lajeihin).

Tsemppiä kisoihin ja yritä saada tavoitteet lyötyä lukkoon, niin valkulla on helpompi auttaa.

Äänestä

joo muaki on harmittanu se ku yli 15-vuotialle kaikki kisat on jotai kansallisia eikä pääse enää juniorikisoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö kirjoitti:

ärsyttävää ku kisoissa nuorten (17 eteenpäin) on niin vakava meininki... vois olla harrastelijasarjoja ja kisoja.. ei hirveesti innosta mennä kisoihin jos kaikki on ihan himotreenaajia ja ite on vaa vapaa harrastelija.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu