Mikäs on suomalaisten nuorten naisten tissien kokojakauma ? Pidän itse C-D-kuppisista ja ei nyt netissä viitsi udella kokoa, ellei nainen nyt ole sattunut itse mainitsemaan. Siis millä todennäköisyydellä tulee mikäkin kuppi vastaan, jos oletetaan, että netissä on sama jakauma kuin oikeassakin elämässä. Kai täällä joku rintsikkamyyjä on ?
Tissien koosta
tieteilijä
193533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
lol
No just joo, ja mikähän mahtaa olla herran älykyysosamäärä? Tulipa vaan mieleen.
Olen menestynyt elämässä ihan hyvin, mensan testeissä en ole käynyt. Jos naiset esittävät vaikka millaisia vaatimuksia, niin miksen saa edes laskea todennäköisyyttä isotissiselle naiselle ?
34% naisista on C-,D-,DD- tai vielä suuremmat rinnat... C-kuppikokoja 21% ja 9% D-kuppikokoja.
Niin, tulokset ovat eräästä tutkimuksesta, mutta sitä en tiedä miten luotettava se on. Siitä vain todennäköisyyksiä laskemaan! ;)PS.Suomalaisten naisten yleisin kuppi on C...
toimineena voin kokemuksesta kertoa,että B-kuppia myydään edelleen eniten.
Väännän tän jutun sitten rautalangasta. Eli kun kysyt Suomi-naisen kuppikokoa: Meneppä kesällä
uimarannalle tai terassille ja katsele ympärillesi. Tee havaintoja, pidä silmäsi auki.
Ei millään pahalla, mutta kysymyksesi oli mielestäni vähän hassu, kun asian voi itsekin todeta omin silmin. Täytyy vain maltaa odottaa kesää ja eikun havaintoja tekemään.
Eli nyt naisilla on toppatakit päällä ja aion miettiä odotusarvoa isotissiselle naiselle.
korreloi älykkyyden kanssa käänteisesti.
Kyllä isotissisissä on hyvinkin paljon älykkäitä, ehkä sekoitat asian isotissisiin blondeihin ;)
omien kenttätutkimuksieni tuloksista.Ei ehkä tieteellistä näyttöä.
MInulla on aina ollut isot tissit. Iän ja viisauden myötä vain isonevat.
Älykkyydessäni ei ole mitään vikaa, hyvä ammatti ja ammattitaaito.
Huonoa on vain, että luomutissit rupee vanhana riippumaan. Onneksi on hyviä liivejä....
Mutta... riippuu jotain löysänä myös miehillä vanhemmiten....
tisseistä.Koko ei ratkaise.
Suomalaisten naisten kuppikoko on todellakin suurentunut ja tämän aiheuttaa ylipainon nousu naisilla, rinnat ovat rasvakudosta mitkä kasvaa aina naisen lihoessa. Hyvin harvoissa tapauksissa yhtälö menee että C/D-kupin luomutissit ja hoikka nainen, kyllä se sitten on ylipainoinen nainen kyseessä jolla on ne isot tissit.
Kunhan saat hiukan ikää lisää niin näet vähän enemmän. Kaikki hoikat ja suuririntaiset eivät ole silikoneja laittaneet.
Ikää löytyy vaikka toisille jakaa, siitä ei ole puutetta ja kirjoitinkin että USEIMMITEN se menee niin. Se on täysi fakta, että rinnat ovat rasvakudosta ja mitä enemmän sitä kropasta löytyy niin sen lihavampi se nainen on..
Asiasta voidaan kiistellä iät ja ajat, mutta se on kuitenkin se fakta homma..
Otapa yhteyttä johonkin lääkäriin (mieluiten siis gynekologiin) ja kysy tuota rinta-asiaa häneltä.
Kun kaikki rinnat nyt eivät ole samankokoisia, eikä muotoisiakan, niin sattuu myös olemaan niin että ne rinnat saattavat olla muutenkin erilaiset, noin niinkuin koostumukseltaan, you know?
Eli joillakin naisilla rauhaskudosta on enemmän kuin rasvaa. Omalla kohdallani on niin että vaikka olen hoikka, niin rinnat sen kuin on ja pysyy. Niitä en laihduttamalla (ei ole mitä laihduttaa, kun en luuranko halua olla) saa pienennettyä. Jos tästä lihoisin, niin saattaisipa olla vaikeaa löytää enään rintsikoita mistään.
Tuo "rinnat ovat rasvakudosta" on harhaluulo. Toki usealla näin onkin, mutta rintojen suuruus voi johtua ihan jostakin muusta syystä.
Olet sitten 1 poikkeus 10 000, ja kuten jo ensimmäisessä viestissäni kirjoitin että poikkeuksia on, mutta harvassa. Hyväksy totuus tai ole hyväksymättä, minun ei tarvinne ottaa yhteyttä lääkäriin tai gynekologiin kun tiedän asian olevan fakta ja piste.
sitä kuppikokoa?
Jos kysytään painoa ja pituutta (mikä siis minua kiinnostaa), miksei voi kysyä kuppikokoa. En loukkaantuisi. Joku pitää isorintaisista, joku pienirintaisista, joku isokokoisista, joku kaljuista ym. Miksi kuppikoko on jotenkin erityinen? Monet naiset kokevat asian loukkaavana jostain syystä, en oikein ymmärrä asiaa. Olen kokoa D/32, eli hyvin pieni, mutta aika isorintainen (siis muuhun kokooni nähden). Kysy sitä, jos asiasta joku loukkaantuu niin hän ei ollut varmaan sinulle tarkoitettu:)
D/32 :o Sinunhan rintakehä olisi sitten yli puolet pienempi kuin omani kun on 70. Va oliko tuo mitta tuumissa?