mikkien vaihto

mulla esp ltd m-50. siis se halpa ritsa. jos ostan emg hz-h4 niin sopiiko se mun kitaraan, onko mitään järkeä ostaa sellasta tallamikiksi?
miten se vaihto sujuu?
mielestäni olin nähnyt jollakin irc-galleriassa kans kyseisen virityksen...
1768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleensä tallaan laitetaan voimakkain mikki että saadaan soolot paremmin kuuluviin.

Vaihto onnistuu juotoskolvilla. Ei pitäisi olla vaikeaa.

En näkis vaivaa jos mikin hinta on puolet kitaran hinnasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


young fart kirjoitti:

mulla esp ltd m-50. siis se halpa ritsa. jos ostan emg hz-h4 niin sopiiko se mun kitaraan, onko mitään järkeä ostaa sellasta tallamikiksi?
miten se vaihto sujuu?
mielestäni olin nähnyt jollakin irc-galleriassa kans kyseisen virityksen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu