Kehtaako tuota kysyä, paljonko olette tälle kaudelle kilometrejä luistelleet? Sauvojen kanssa tai ilman. Itsellä tuli reilu 2000 km.
kilometrit
Kippura
2685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miten on pyörät ja laakerit kestäneet? Voitko suositella jotain erityisesti?
Omat vuosittaiset kilometrit ovat luokkaa 500 km/a, mutta joskus tuntuu, että karkea asfaltti syö pyöriä ihan hirveetä vauhtia.
Tälle kesälle kulu kolmet pyörät. Ja mä myös odottelin alennusmyyntejä pyörien suhteen, mutta vastaan ei ole tullut...Laakerit on viitoset ja ainakin ne on kestäneet. Pyörät voi olla pehmeät tai ne kovat. Pehmeät pyörät tietty kuluu tosi nopeasti, niin kuin mulla. Nämä viimeisimmät mitkä on vielä paikoillaaan, alkaa olla aika muotopuolet. "Herättävät pientä hilpeyttä ystävien kesken" Seuraavaksi ostan ne kovat pyörät, niin kuin ne mun ensimmäiset olikin. Varsinaisesti mitään merkkiä en osaa suositella... mulle on vain riittänyt se, kunhan saan ne uudet pyörät alle ja pääsen takasin paanalle. Ja että vauhtia on tarpeeks.