Mistä löytäisin ihokarvoille tarkoitettua vaalennusainetta? Muistan lukeneeni että ainakin jossain Stockmannin myymälässä sitä on ollut saatavana mutta ei ainakaan kotikaupunkini myymälästä. Googlettamalla englanninkielisiltä sivuilta niitä myös löytyy. Kyselin muutamalta kotikaupunkini kosmetologeilta ja yhdessä kerrottiin että heidän myymänsä merkin valmistus on lopetettu, eivätkä osanneet neuvoa vastaavaa.
Vaalennusainetta ihokarvoille
ellu
5913
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja lisäksi miten se toimii..eikö ole pelkoa että iho vaalenee myös?!
"ja lisäksi miten se toimii.."
No eiköhän se toimi samalla tavalla kuin hiusten blondausaineet joten ei tarvitse pelätä mtn ihon vaalenemista. Toisaalta mikä estää ostamasta hiusten värinpoistoainetta ja vaalentamasta karvoja sillä, voi tosin tulla aika kalliiksi jos karvat kasvavat nopeasti ja nuo blondausaineet on vissiin pakko sekoittaa kaikki kerralla eikä ainetta voi säästää. Joku täällä joskus kehuskeli ostaneensa ihokarvojen vaalennusainetta Stockalta ja mainitsi oikein aineen nimenkin sekä hinnan, joka oli muistaakseni jtn vajaat 20 euroa. Toisaalta voisi kyllä kuvitella ettei kenenkään iho kestä tuollaista ainetta jatkuvassa käytössä kun kuitenkin useimmilla ihokarvat kasvavat suht' nopeasti.
Heip!
Minä tosiaan kehuskelin sitä Stockmannilta saatavaa Duvenetin My-Epil vaalennusainetta. Se toimi todella hyvin. Iho vaaleni n. viideksi minuutiksi ja palautui sen jälkeen normaaliksi. Karvat vaalenivat huomaamattomiksi!! MUTTA, tätä ainetta ei enää valmisteta. Itse olen ollut ihan pulassa ilman kyseistä valmistetta ja soittanut läpi maahantuojat ja kaikki, mutta sitä ei enää ole saatavilla kun tuotanto on tosiaan lopetettu.
Itse en ole voinut luottokortin puutteen vuoksi tilata ulkomailta, mutta kerrothan jos sieltä tilatut vastaavat aineet toimivat!!
Ja sinä, joka ehdotit hiusvärillä vaalentamista!! Se ei todellakaan ole suositeltavaa, sehän lukee jo paketissakin. Aineet ovat liian vahvoja. Tai ihan omalla vastuulla :)
no toinen epätoivoinen! vaalennusaine on toiminut hyvin jo vuosia, ja sen valmistuksen lopettaminen on katastrofi. mistä sitä tai muuta vastaavaa voisi tilata?
Ja vielä yksi täällä... ulkomailta joskus olen löytänyt Sally Hansenin valmistamaa creme hair bleach -juttua, joka toimii samaan tapaan kuin tuo My Epil Duvenet. Ei tosin minusta ole aivan yhtä tehokas. Googletin äsken tuon ja ainakin Amazon.comissa näyttäisi olevan tilattavissa.
Itse olen miettinyt, että josko kuitenkin koettaisi tuota valoimpulssihoitoa ainaisen blondaamisen sijaan...