Kateus on Suomen luonnonvara:)

Nyt ilkkuvat kateelliset paperin porvareille..aika
säälittävää.Ei Globalisaatiolle edes suursyömäri Ahola mitään voi.Hauska nähdä millä tämä kansakunta
tulee yhteiskuntaa veromarkoillaan pystyssä pitämään
tulevaisuudessa.Jos duunari on ahne kun haluaa työstää jotain jopa itselleen niin jotain tässä on pielessä.....
7338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En voi sille mitään, että väkisinkin naurattaa - Ahonen lakkokenraalina sai nyt mitä kerjäsi - sanoi pistävänsä työnantajat polvilleen, vaan kuinkas kävikään. Kun unohtuu nouryys ja tosiasiat, niin näin siinä sitten käy. Yhteiskunnan kannalta surullista, mutta henkilötasolla niin perhanan viihdyttävää!!!
Menkää perkeleet kaikki lakkoon, kyllä tulee nälkä ja niin katoaa hyvinvointi!

Äänestä

kateellisille tiedoksi että tollasen keskiverto
hirsilinnoja rakentavan:)paperityöläisen veroaste
on n.reilu 40%eli KYLLÄ Suomen VALTIO tasaa tälläset
öykkäröinnit aika hyvin....Mut tietty se velkamekke on silti mekke:)

Äänestä
  • jannun toimivalta ei ulotu Suomen ulkopuolelle.Eli vaikka kuinka olisi lakkokenraali Suomessa niin ei se auta kun Chilen pojat väänttää sen saman massan murto-osalla palkkakustannuksia..

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    jannun toimivalta ei ulotu Suomen ulkopuolelle.Eli vaikka kuinka olisi lakkokenraali Suomessa niin ei se auta kun Chilen pojat väänttää sen saman massan murto-osalla palkkakustannuksia..

    vaan surullinen.Nyt kaikki miettimään sitä että
    KUN tämä kaikki teollinentyö-ja hyvinvointi katoaa Suomesta niin millä OIKEASTI tämä yhteiskunta saa
    rahat pyörittämään tätä koneistoa?Se että me hoidetaan vanhuksia ja sairaita ja leikataan toistemme kuontaloita ei riitä tätä valtiota
    pyörittämään....

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    jannun toimivalta ei ulotu Suomen ulkopuolelle.Eli vaikka kuinka olisi lakkokenraali Suomessa niin ei se auta kun Chilen pojat väänttää sen saman massan murto-osalla palkkakustannuksia..

    tekevät kuule kohta kaiken muunkin... suomesta katoaa kaikki työpaikat, sinunkin jakkarasi heiluu jo, vai oletko työtön? Sitten ehdotan että matkustat chileen siellä voi olla vielä töitä tarjolla

    Äänestä

aina joka helvetin asiassa pitäis olla kateellinen toiselle..voi härregud tätä maata...siis aina kun sanoo toisesta jotain negatiivista niin on kateellinen sille..

Ottakaa nyt ne aivot ja järki käyttöön.

Mä en oo kateellinen paperimiehille ja ilkun niille nyt sydämeni kyllyydestä...Miksi olisin kateellinen duunarille joka viettää päivänsä jossain hikisessä tehtaassa koneiden vieressä?

Voi veljet kun kuullosta niin ihanalta että nyt on pakko olla kateellinen

Äänestä
  • mutta kaikesta ei tämä nyky-yhtiskunta(työnantajat)
    voi maksaa yhtä paljon...On kyllä mielenkiintoista
    nähdä mihin meidän maa ajautuu esim.kymmenessä vuodessa?Emmehän me oikeasti voi haastaa edes korkean teknologianteollisuudessa n.s halvantyö-
    voiman maita.Voisi oikeasti nykäistä kansanedustajaa
    hihasta ja kysäistä että"missä mennään?"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Nyt ilkkuvat kateelliset paperin porvareille..aika
säälittävää.Ei Globalisaatiolle edes suursyömäri Ahola mitään voi.Hauska nähdä millä tämä kansakunta
tulee yhteiskuntaa veromarkoillaan pystyssä pitämään
tulevaisuudessa.Jos duunari on ahne kun haluaa työstää jotain jopa itselleen niin jotain tässä on pielessä.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu