Täällä huudellaan SDP:tä ja SAK:ta ja Halosta ja pilkataan heitä, mutta yksikään yllämainituista EI OLE POTKINUT 3600 IHMISTÄ PIHALLE. SEN TEKI UPM.
Lukekaa tämä !
oppettaja
1303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Otettu UPM kotisulta linkkikopio:
http://w3.upm-kymmene.com/upm/internet/cms/upmcmsfi.nsf/$all/44c9e015fbd98febc225710e0050dc90?OpenDocument&qm=menu,3,1,0&smtitle=Tiedotearkisto
(UPM, Helsinki, 8.2.2006) ? UPM:n nimeämiskomitea ehdottaa 22.3.2006 kokoontuvalle yhtiökokoukselle yhtiön hallituksen jäsenten lukumääräksi 10 sekä hallituksen jäsenten Martti Ahtisaari, Michael Bottenheim, Berndt Brunow, Karl Grotenfelt, Georg Holzhey, Wendy E. Lane, Jorma Ollila, Françoise Sampermans ja Vesa Vainio valitsemista uudelleen toimikaudelle, joka jatkuu seuraavan varsinaisen yhtiökokouksen loppuun saakka. Lisäksi komitea ehdottaa, että hallituksen uudeksi jäseneksi samalle toimikaudelle valittaisiin entinen Nokian lakiasiainjohtaja Ursula Ranin. Varatuomari, diplomiekonomi Ursula Ranin on työskennellyt Nokia-yhtymässä lakimiehenä vuodesta 1984 vuoden 2005 loppuun. Vuodesta 1994 alkaen hän toimi yhtymän lakiasiainjohtajana ja vuodesta 1996 alkaen myös hallituksen sihteerinä.
Terveisin:"SAK:N MARSSIJAHAAMU" joka ei maksa eikä marssi !