Pahin moka?

Mikä on ollu teijän pahin moka treffeillä?
94533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

erehdyin pikkusen uskomaan, kun nainen sanoi olevansa muodokas ja sai vakuutettua poloisen pojan tuosta. Todellisuus iski vasten kasvoja ja tyttö oli todella ylipainoinen ja treffit meni täysin metsään, kesti kokonaist 10 minuuttia ja mä läksin.

Äänestä
  • Mullekin käynyt samalla tavalla,löysin yhen naisen netti-ilmoituksen kautta ja ilmoituksessa hän ilmoitti olevansa normaalipainoinen mutta sitten kun näimme kyseinen henkilö ei ollut normaalipainoinen eikä edes pyöreä vaan täysin ylipainoinen,treffit kesti n.10min ja se siitä sitten.

    Ihmettelen miksi jotkut sortuu edes valehtelemaan itsestään tuolla tavalla koska se kuitenkin tulee jossain vaiheessa ilmi ja ei hyödytä ketään!
    Tottakai ihmiset valehtelee tämmäisiä asioita kuten esim.painonsa ilmoituksissaan että saisivat enemmän vastauksia mutta ei se pidemmän päälle hyödytä yhtään mitään......

    Äänestä

  • Olen huomannut ja monet teistä on varmaan huomanneet saman asian että netti-ilmoituksissa ja chateissa ihmisillä on tapana ilmaista eri tavalla hienovaraisesti että he ovat ylipainoisia,hyvin harva sanoo suoraan sitä että he ovat läskejä tai ylipainoisia...

    Esimerkiksi jos nainen sanoo olevansa "rehevä" tai "muodokas" niin hän on ylipainoinen,miehillä taas sanat "nallekarhu","roteva" ja "iso" tarkoittavat samaa asiaa,nämä olivat vaan yleisimpiä esimerkkejä joita te lihavia karttavat voitte sitten jatkossa varoa niin ei tule kummallekaan osapuolelle turhia pettymyksiä.

    Äänestä

Se ettei saatu reffejä edes sovittua.

Äänestä

Siis aina näitä...Elikkä feikkejä,mullakin"muodokas"
seuralainen...

Repesin täysin,nauroin 5 minuttia.Vedet silmissä
ja läksin pois paikalta...

Herääkin kysymys.Miksi vaivautua paikalle,jos
ei vastaa toisen hakua???Ja valehtelee ummet ja lammet...

Kyllähän jotkut pitävät"isoista"tytöistä...
Minä en!!!Ja sen varmasti olen selväksi tehnyt.

Äänestä
  • laattasin 3x terassilla mut muuten meni hyvin ;P

    Äänestä

  • Olen nainen ja luokittelusi mukaan ilmeisesti ylipainoinen ja läski. Mutta olen kanssasi tosiaan samaa mieltä, että miksi kertoa muuta. Itse olen rehellisesti sanonut että kiloja liikaa, kokoa XL-XXL. (En tosin sanoin läski ja ylipainoinen) Ja olen tyytyväinen itseeni sellaisena kuin olen, liikun ja nautin elämästä. Ja vaikka kokoni olen julki tuonut nyt kyllä on vastauksia tullut ja seuraa löytynyt =).. Kiitos teille ihanat miehet joille pelkkä ulkonäkö ei merkitse!

    Äänestä

  • kannattaisi kirjoitti:

    Olen nainen ja luokittelusi mukaan ilmeisesti ylipainoinen ja läski. Mutta olen kanssasi tosiaan samaa mieltä, että miksi kertoa muuta. Itse olen rehellisesti sanonut että kiloja liikaa, kokoa XL-XXL. (En tosin sanoin läski ja ylipainoinen) Ja olen tyytyväinen itseeni sellaisena kuin olen, liikun ja nautin elämästä. Ja vaikka kokoni olen julki tuonut nyt kyllä on vastauksia tullut ja seuraa löytynyt =).. Kiitos teille ihanat miehet joille pelkkä ulkonäkö ei merkitse!

    ... jos on rehevä ja muodokas. Enemmän merkkaa se, onko itsensä kanssa sinut. En kyllä mitään luuviulua huoli. Pitää naisella muotoja olla.

    Äänestä

  • MiEs33 kirjoitti:

    ... jos on rehevä ja muodokas. Enemmän merkkaa se, onko itsensä kanssa sinut. En kyllä mitään luuviulua huoli. Pitää naisella muotoja olla.

    Itse taas tykkään sopusuhtaisista naisista eli sellaisista jotka eivät ole langanlaihoja eivätkä mitään norsuja van siltä väliltä:)

    Mutta jokaisella on oma makunsa miehien ja naisten suhteen ja en mene siksi tuomitsemaan ketään:)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


-irene- kirjoitti:

Mikä on ollu teijän pahin moka treffeillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu