Näin miehenä en voi kuin ihmetellä muita miehiä, jotka kasvattavat itselleen viikset. Siis ei partaa ja viiksiä yhdessä, vaan pelkät viikset! Olen joskus partaa ajaessani jättänyt pelkät viikset klyyvarin alle ihan testimielessä ja en minä ainakaan voi itseäni peilistä nauramatta katsoa. Tulee ihan pervot ja helppoheikit mieleen!
Kysyn siis teiltä viiksekkäiltä miehiltä, miksi teillä on viikset? Onko ne teidän mielestä miehekkäät ja tyylikkäät? Onko koskaan tullut mieleen ajaa ne viikset pois ja alkaa normaaliksi tai kasvattaa edes viiksien kaveriksi semmoinen miehekäs parta? Minkälaista palautetta olette saaneet naisilta nenäharjoistanne?
Niin ja kertokaa, minkälaiset räkäjarrut teillä ylähuulien päällä lepää. Onko ne mursunviikset vai semmoset ihan pikkuset homokosmetologin viikset vai jotain "persoonallista", kuten esim. Hitler style?
Räkäjarrut eli viikset
11
3176
Vastaukset
- Tyylikäs mies
Kyllä viikset antaa fiksumman ja lukeneen miehen kuvan. Koska minulla on silmälasitkin, niin viikset sopii hyvin kokonaisuuteen. EI kaikki ole samanlaisia, muista se.
- vilperi
helvetin makeet. ei mitään parta tsydeemejä... vaan yksinkertaisuudessaan "pelkät". itelki toi parrankasvu alkoi sellaisenaan 16-vuotiaana. välillä on hyvä mennä johonkin biletysmestaan "pelkillä" ja tsekkailla porukan suhtautumista niihin....on myös helvetin hyvä pitää höylä takataskussa jos meinaa tosiaan pukille päästä. vitut muista jos ite tykkää.
- ja sillä sipuli
En koskaan alkaisi seurustelemaan miehen kanssa, jolla on viikset. Luovat epäsiistin olemuksen.Yök.
- naisena 35 v
-... huoh... Viikset ovat kamalat! Se on yksi aika ehdoton yök miehessä. Valitan...
Jos olet viiksekäs sinkku, kokeilehan onneasi ilman viiksiä ;)
- alli kuikamoinen
reisiharjat! Tulee ihan vanhat pornoleffat mieleen. Sellaset gyntterit. Yäk.
- jijijij
tolla ukolla on aika siistit viikset. Vaikka mies olenkin niin sopii chopperi ukolle. http://cache.jalopnik.com/cars/images/oc_choppers.jpg
- Miehekäs mies
Suomalaisilla on yleensä niin heikko parrankasvu että siinä on sitten muutama hassu haiven jotka hulmuaa tuulessa. Ns. amisviikset? Ei suomalaisille muutenkaan sovi parta kun kasvaa niin heikosti ja se on sitten joku harva kusenkeltainen risuparta.
- Rokkimies-
Mulla on viikset ja leukaparta. Sopii hyvin tällaiselle rokkarille.
- marie
jolle viikset oikeasti sopii on Johnny Depp.
http://www.nowtoronto.com/issues/2003-07-10/movie_reviews-1.jpg
Tuolla ihmisellä ne vaan on pirun seksikkäät, vaikken muuten juuri mikään viiksien ystävä ole:) - vaimo vaatii
No, tällä hetkellä ei ole viiksiä, vaan on ollut vuosikaudet, koska vaimon mielestä ne vaan sopii.
Eikä ole yksin mielipiteensä kanssa. ihmetelly samaan,vittu mikään oo törkeempää kuin pelkät pensselit :-(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18649Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264616- 68577
- 104574
- 54537
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.48503- 47437