Hei!
Elikkäs kysyisin näin miehenä että mitkä ovat pahimmat viat/tavat mitä miehessä voi olla? (eli vaikka nettiriippuvuus, pitkä tukka, siistimätön, liian lihava, vinot hampaat, iso nenä, karvainen, iso pää jne.)
Elikkäs kysyisin näin miehenä että mitkä ovat pahimmat viat/tavat mitä miehessä voi olla? (eli vaikka nettiriippuvuus, pitkä tukka, siistimätön, liian lihava, vinot hampaat, iso nenä, karvainen, iso pää jne.)
Vastaukset 21
Vanhimmat
Nyt selvisi, miksi olen sinkku:
>nettiriippuvuus,
Kyllä
>pitkä tukka,
Kyllä
>siistimätön,
Joskus parta on kyllä ajama
>liian lihava,
Onneksi en
>vinot hampaat,
Suorat ovat, mutta yksi takahammas poissa, kun lakupeput yritti ryöstää Kaivarissa.
>iso nenä,
Löytyy
>karvainen,
Valitettavasti en
>iso pää
Onhan se aika iso...
Meinasitkos hyökätä tästä heti "kallonkutistajalle" kun on tullut tarpeeksi vastauksia? ;)
Aivan loistavia nämä kysymykset...
Lempiasiat: "Naiset". Nettiriippuvuus, hummailusta hullaantuminen ja epärealistinen käsitys itsestä rakastajana.
Nettiriippuvuus, puhelin äänettömällä, tulee kylään ilman tuliaisia tai ruokaa, elää mennyttä vuosikymmentä, ei osaa sanoa ei, on tylsä, ei tiedä tai ei ole itsellä väliä mitä tehdään, aina töissä, ei osaa nikkaroida tai korjata kodin pikkuremontteja, ei osaa / halua vaihtaa autonrenkaita, ei halua ulos syömään koska on juuri syönyt, ei puhu, ei halua seksiä, jne jne
>Nettiriippuvuus, <
kyllä valitettavasti olen
>puhelin äänettömällä,<
Yleensä ei ja puhelinkin auki 24/7
> tulee kylään ilman tuliaisia tai ruokaa, <
harvoin on mitään kyläreissuja tullut mutta viimeksi vein kyllä yhtä ja toista (ei syötävää vaan muuta mukavampaa)
>elää mennyttä vuosikymmentä,<
Jooooh, joissakin asioisa kyllä. Parhaat puolet eri vuosikymmenistä.
> ei osaa sanoa ei,<
Osaan sanoo ei ja välillä kovinkin jyrkästi.
> on tylsä,<
tuohon minä oon jäävi vastaamaan
> ei tiedä tai ei ole itsellä väliä mitä tehdään,<
mielipiteitä on mutta kaikkeen ei oikeasti ole selvää vastausta, ei varmaan itselläskään?
>aina töissä,<
No EN TOD.!!!
> ei osaa nikkaroida tai korjata kodin pikkuremontteja, <
jotain luonnistuu tai ainakin halua on yrittää
>ei osaa / halua vaihtaa autonrenkaita,<
ja pentele, mähän osaan tehdä vähän muutakin autolle kuin vain vaihtaa pelkät renkaat.
> ei halua ulos syömään koska on juuri syönyt, <
ei oo koskaan tullut tollast tilannetta eteen, aina on ruoka maittanu ulos mennessä mut eipä niitä tilanteita oo usein eteen tullu että olis menty ulos syömään
>ei puhu,<
minäpä poika haluan puhua ja jos ongelmia on niin ne pitää selvittää eikä jättää hautomaan ja siitä alkais sitten se helvetin moinen kyräily, mökötys ja välttely
> ei halua seksiä, jne jne<
riippuu ihmisen fyysisestä vireystilasta, haluaahan sitä kun on energiaa mut jos itelläs uni painaa silmiä niin et varmaan itekään silloin jaksais, siis ei halusta ole kiinni mut jaksamisesta. ihminen ei ole kone vaan biologinen olento.
Mikä olet horoskoopiltasi?
vika!!! Pitkähiuksinen mies saa multa ... tosi ison plussan. ;-)
Ei missään nimessä pitkä tukka ole ollenkaan negatiivinen juttu, päinvastoin.....
Muiden hyväksikäyttö, toisten ignooraminen, ylimielinen asenne, rasvaiset hiukset, hien tai muun haju normaalitilanteessa, ylipoikkeavuus neg. suuntaan ulkonäössä, määräilevyys, se et tuijottaa kaikkia naisia tai et ylipäätään arvostaa naisissa erityisesti ulkonäköä, biseksuaalisuus =), alituiset härskit jutut, mustasukkaisuus, se et arvioi muita statuksen, perhetaustan tai koulutuksen mukaan, tuomitsevuus, kapeakatseisuus muun muassa... Synonyymejä. Helpompi olis vastata päinvastaiseen kysymykseen.
Mut kyllähän mikä tahansa piirre voi olla huono tai hyvä. Riippuu ihan siitä, et keneltä kysytään. Ehkä sun olis pitänyt kuvata oma naismakus ja sit pyytää siihen muottiin sopivia kertomaan mielipiteensä asiasta, niin olis tullut ehkä sulle "sopivimmat" vastaukset.
Tässä on jotaikin asioita, joita en haluaisi omassa puolisossani. Eli eräänlaisia "vikoja" kait nämä ovat, ja vain ja ainoastaan minun mielipiteeni, ei mitään absoluuttista totuutta:
- Riippuvuus; oli se sitten netti-, peli- tai seksiriippuvuus, syömishäiriö tai alkoholismi.
- "Ääripäisyys"; absolutismi, rasismi, veganismi, uskonnollinen fanatismi ja vastaavat ovat asioita, joita en halua puolisossani. Keskitie on paras tie ja sopivasti kaikkea, en halua fanaatikkoa puolisokseni.
- Lapsia; olen sen verran itsekäs, haluan perustaa oman, uuden, perheen miehen kanssa, jolla ei ole jo perhettä.
- Epäsosialisuus; olen itse menevä, sosiaalinen ja minulla on lukuisia ystäviä ja harrastuksia, en halua miestä, joka on epäsosiaalinen tai joka viihtyy vain yksikseen.
- Kunnianhimottomuus; eteenpäin on aina pyrittävä.
- Empatiakyvyn puute; haluan miehen joka itkee, nauraa ja osaa tuntea rakkautta, iloa ja myötätuntoa, en halua kylmää jääpuikkoa, jolla ei ole tunteita eikä kykyä kuunnella, lohduttaa tai iloita kanssani.
Siinä kait nuo tärkeimmät tuli. Ulkoisia seikkoja voi aina muuttaa, eikä ne ole yhtä tärkeitä. En minä rakasta ulkokuorta, vaan sitä, mitä on kuoren alla. Tottakai miehen pitää huolehtia hygieniastaan ja olla siisti, mutta mielestäni nämä ovat itsestäänselvyyksiä.
Miehen epilepsia on kyllä sellainen ettei kuulu parisuhteeseen. Ennenhän epileptikoilta "leikattiin munat irti", jos meni naimisiin.
Tämä lienee joku provo, toivottavasti...
Kyllä taidat elää jossain saatanan unelma-elämässä! Et tiä epilepsiasta mitää!!! Taas joku semmonen jonka sais viedä saunan taa... Kyl mä välttäisin mielummin tollasia kusiaivoja!
ja tyhmyys nimenomaan käytännön asioissa. Major turn-offeri!
Eiköhän ujous lähestyä naista ole se ainakin nuoren miehen suurin vika ja synti. Näin olen henk. kohtaisesti huomannut.
Oon samaa mieltä. Miehetkin ovat ujoja. Naiset, yritä olla kiltti ujoille pojille.
1. huumorintajuttomuus
2. liikalihavuus (tarkoittaa siis lihavaa, eikä normaalipainoista - pari makkaraa sinne tänne siis)
3. pitkät hiukset (yök)
Puhuu vain itsestään, ei kuuntele muita, kehuu itseään taukoamatta, on aina oikessa, halveksii muita ihmisiä, pitää naisia automaattisesti älyllisesti heikompina, ei osaa katsoa asioita muilta kuin omalta näkökantiltaan, käy äitinsä luona pesettämässä pyykkiä ja syö äitinsä tekemään ruokaa kun itse ei osaa/viitsi tehdä, ei ota vastuuta teoistaan, elämän suurimpiin iloihin kuuluu viikonloppuisin ravintolassa heiluminen.
Miehen suurin pahe on rahattomuus ja siivellä eläminen. Vaikka mies olis muuten kaikinpuolin ihana, niin jatkuva siipeily tuhoaa ennepitkää hyvänkin suhteen.
Kun siivellä eläminen tuntuu olevan teikäläisilläkin todella yleistä!!
hikinen,pahalta haiseva,tai ylipäätään epäsiisti.nää on ehdottomasti pahempaa kuin esim.itseä ei niin miellyttävä ulkonäkö