Huijasiko Lordi suomalaisia? Lordin kotisivuilla on nimittäin seuraavanlainen teksti:
"... Lähetä tuona aikana tekstiviesti 10 numeroon 17123 NIIN MONESTI KUIN KYKENET ja kehoita kymmeniä ystäviäsi tekemään samoin."
Onko sallittua yhden äänestäjän äänestää niin useasti kuin vain haluaa?
Tässähän ihan selvästi Lordi yllyttää fanejaan äänestämään mahdollisimman useasti.
"... Lähetä tuona aikana tekstiviesti 10 numeroon 17123 NIIN MONESTI KUIN KYKENET ja kehoita kymmeniä ystäviäsi tekemään samoin."
Onko sallittua yhden äänestäjän äänestää niin useasti kuin vain haluaa?
Tässähän ihan selvästi Lordi yllyttää fanejaan äänestämään mahdollisimman useasti.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllähän tuo sama homma olisi pätenyt myös muitten äänestäjien kohdalla että ei siinä mistään huijaamisesta ollut kyse. Lordi osasi myös mainostaa televisiossa mikä varmasti oli myös yksi voiton syistä.
Ei siellä niin sanota.
lukekaa itse:
http://www.lordi.org/
Hyi tuhmaa setää joka valehtelee itse.
http://www.monsterdiscohell.com/
Mitä tekopyhyyttä tuo nyt on? Tuotahan nyt tekevät kaikki kun sitä idoliaan johonkin äänestävät. Samoin ne kaikki idolit sun muut äänestetään.
Älä ota niin tosissasi, eivät nuo mitkään presidentinvaalit sentään ole. :D
Tekiköhän paukapäät noin pressan vaalissakin ?
- - -
..kikkaa on käytetty jo viime- ja toissavuosien viisuissa. Luulen lähinnä asian johtuvan tällä kertaa siitä, että k.o. musiikkia kuuntelevat eivät juuri katsele eruroviisuja, toisin kuin Suomen laaja humppa-, iskelmä- ja tangokansa. Tätä voisi ehkä pitää eräänlaisena Tony Halme-ilmiönä. Nukkuvien puolueen protesti sille kakalle, mitä yleensä meille syötetään.
Eli pois vaan kisasta, ei tykätä.
Ja kukas niin päättää? Sinäkö? Ja kukas sinä olet sen päättämään mistä tykätään ja mistä ei?
.. ollut äänestysnumero
Ja mitäs sitte? Äänestitkös ite ees yhtä kertaa? Se voittaa kuka saa eniten ääniä? Simple?
no mitä sitten....ääliö
vittu sä oot tyhmä...
kun omat salat julkituotiin.
NYT aloittekin haukkumaan syyttömiä, rötöksiänne puolustaen.
Täysin pihalle menneitä kakaroita.
Voi Suomi-parka, millaisia penskoja ..
Ei Lordi ole pakottanut ketään äänestämään ja arvaa vaan montako kertaa mummelit on äänestäny iki ihanaa Tomiaan... :D
Hyvä Lordi...täysin oikea tyyli pojilla!!
Vielä eilen sitä ei kutsuttu huijaamiseksi vaan vaalimainonnaksi... Noh, jos olemme mainoksien uhreja ei se ole mainostajan vika. Nehän ovat vain onnistuneet :D
En mäkään olisi halunnut Tarjaa toiselle kaudelle mutta jotkut hölmöt kommarit uskoivat vaalimainoksia... voivoi :)