RUS RUS

Dopinki

Onpa kiva katsella kuinka doupatut venäläiset pärjää omissa MM-kisoissa. Siellä kun on yksi urheilusta kiinnostunut mafia heppu joka sanoo että venäläisiä ei testata, niin heitä ei silloin myöskään testata. Kummasti hiljenee WADAn kaveri kun nahkatakki jätkät seuraa kaikkialle, siinä saattaa juuri sopivasti unohtaa että veli ja sisko venäläinen piti testata.

5

1249

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • d-saldo ?

      Veikkaanpa, että Moskovan halli-MM:ssä ei löydy yhtään d-tapausta. Eihän sellainen ole mahdollista suurvalta-Venäjällä. Kiva seurata ?

    • tosi kivaa juu..

      niinpä,mielenkiintosta kottoo ku naisten juoksuossa mm. juokee venäläisiä muodottomia lihaskimppuja jolla hyvällä tuurilla näky kainaloista mustat karvat vaan pöllähtävän.ja mistäköhän johtuisi?
      siis ei ainakaa doupingeista.. :P
      ja iha tosi seki etten yhtää ihmettelis tota mafia touhuu,jännä seurata ku venäläiset likoo kultakylvys kohta,ja WADAN miehet vaikenee tai ainaki yrittää väittää uskottavasti et kaikkii testataa ku samaa aikaa sen kummallaki puolel seisoo kaks mutatakkista tyyppii,pistoolit takataskus.

      • ---------------------------...

        no enpä usko et vaan venäläiset juoksijat on muodottomia, kaikkihan ne on! ...haha :D


      • jooo..

        ehkäpä se mafia tai mikälie pitää huolen, ettei niitä positiivisia tapauksia tule.. Mutta kyllä niitä muodottomia hevosia löytyy muistakin maista, pääasiassa Jenkeistä..


      • Nimetön
        jooo.. kirjoitti:

        ehkäpä se mafia tai mikälie pitää huolen, ettei niitä positiivisia tapauksia tule.. Mutta kyllä niitä muodottomia hevosia löytyy muistakin maista, pääasiassa Jenkeistä..

        Jenkkilähän se tällä hetkellä on doupattujen wannabe-urheilijoiden luvattu maa. Silloin kun vielä oli Neuvostoliitto ja DDR ja niiden valtio-organisaatiot tuki dopingin käyttöä, niillä riitti rahat korkeatasoiseen douppaukseen. Mutta kaukana on ne ajat. Ap elää historiassa. Kyllä se on kuulkaa niin että raha puhuu ja parhaat piikit pistellään Jenkkilässä. Moskovan gangsterit on vielä köyhiä kolikkopoikia puolilaillisiin jenkkimafioihin verrattuna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3720
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3343
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      97
      3274
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3128
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3033
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2775
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2560
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2473
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2382
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2100
    Aihe