Mistä tänäpäivänä voi löytää miehen, joka pystyy pysyvään parisuhteeseen?!? Baareista saa vain yhen yön seuraa, ei kiitos. Mistä muualta voi löytää hyvän miehen? Vinkkejä!!!
mistä hyvä mies?
Miia
112650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
hei! olen mies savosta ja voin kertoa sinulle miten ja mistä paikasta löytää hyvän ja pysyvän miehen. esimerkiksi kun kävelet kauppaan ja hän voi tulla vaikkapa sinua vastaan ja kirjasto on hyvä paikka. sanoisin sinulle että odota kärsvällisesti sillä se tuleva miehesi tulee sinua vastaan.
hyviä miehiä on niin moneen lähtöön..jos haet kotona viihtyvää setää, hae sellaisesta kaveripiiristä, jossa kundit avioituvat nuorena...autokerhot, urheiluseurat yms..ne tekee ihan oikeesti muutakin kuin bilettää ja dokaa..elämällä voi olla niin monenlaista tarkoitusta..
Niin ja mistä löytäisi miehen xl-kokoiselle naiselle kun aina pitäisi olla hirveän laiha!
No siun pitää tulla koti-ovelta hakemaan.
Ei minua ainakaan muuten löydä.
Laiha ei pidä, eikä saa olla.
Kenellekään ravintolasta löytyvälle varteenotettavalle naiselle ei tunnu kelpaavan keskustelukykyinen fiksu mies. Ei ainakaan pidempään käyttöön. Tarkoitan varteenotettavalla naisella suurinpiirtein normaalin näköistä ja oloista tapausta. En siis vaadi suuria.
Miehen pitäs olla sellanen arvaamaton ja paskamainen läpänheittäjä. Semmonen supliikimpi tapaus, joka osaa mielistellä kunnes saa haluamansa (lue yhden yön hellyyttä).
Noh, kait tässä maailmassa yksinkin pärjää... ;)
että varsinkin tuntemattomien päällekäyminen kiihottaa naisia. kun osaisi itse tapella, voisi koittaa itsekin, paikan pienintä kuonoon ja johan on tarjokkaita. miksi nainen sellaisen haluaa, sitä en ymmärrä. minä vaan saisin kuonoon siltä pienimmältäkin joten ei viitsi koittaa omakohtaisesti.
miksi ihmeessä etsit naisia baareista....? sehän on melkein käytäntö että kun lähdet baarist jonkun mukaan se on vaan yhdenillanjuttu...
mulle kelpais keskustelukykyinen fiksu mies, en halua arvaamatonta (tosin en liian ennalta arvattavaakaan), enkä sellaista joka mielistelee kunnes saa sänkyyn kaadettua..
Siellä ravintolassa minäkin olen ollut, mutta siellä olen törmännyt valitettavasti vain näihin arvaamattomiin, paskamaisiin läpänheitäjiin. Tosin uskon että sielä on kunnollisia ja varteenotettaviakin miehiä....ehkä jokus vielä sellaiseen törmään..
hyvä itsetunnonkohotuskeino kyllä tää että tulee lukeen näitä valituksia täältä!
"miks miehen pitää olla semmonen ja naisen tämmönen ja miksen minä kelpaa kellekään jne jne"
ja mistäköhän toi uskomus, että baarista ei löytäs ku yhden illan seuraa oikeen juontaa?itelläni on ainaki useampiki vakavampi suhde saanu alkunsa baarista.
Kyllä baareissa käy samat ihmiset kuin muuallakin...se on paljon omasta käyttäytymisestä kiinni mitä baarista löytää.
Yksi hyvä paikka tutustua on esim kuntosali jossa paljon vaki-kävijöitä.
moiset uskomukset johtuu siitä et ihmisillä on liikaa huonoja kokemuksia ja se vastaavasti laskee itsetuntuo. JOs aina lykästää ni tietää ja tuntee oman arvonsa, mutta jos kerta toisensa jälkeen joutuu pettymään niin miten jaksaa luottaa ja olla positiivinen tulevaisuuden suhteen.
Kunnon miehiä ja naisia on todellakin joka paikassa, mutta oma käyttäytyminen ja asenne on avain asemassa. Jos aina olettaa että löytää vaan idiootteja miehiä tai naisia niin todennäköisesti niihin törmääkin..