Kysymys mieheltä miehelle

Saatko riittävästi huomionosoituksia suhteessasi, vai tuntuuko sinusta, että hellyydenosoituksissa ja muussa huomioimisessa mennään naisen ehdoilla?
5760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minun akka ei ole koskaan näyttänyt arvostavan minua. Nyt 25 avioliittov. jälkeen mittani on täysi ja vapaus koittaa.
Teet sitten mitä hyvänsä, mistään ei tule todellista kiitosta. Mökötystä, ärtyisyyttä ja muita neg. mielen ilmaisuja kyllä riittää.
Seksiä saa vain todella harvoin ja silloinkin se on hänen kannaltaan ns. pakkopullaa.
Joku lukijanainen tietysti ajattelee, että minkälaisen p.skapään vaimoni on saanut riesakseen. Peilistä katsottuna totean olevani herkkä, naisia kunnioittava uskollinen mies, jonka lopukin itsetunnon rippeet akka on vienyt.
En ole katkera enään. Pikku marttyyreita on monissa avioliitoissa.
Ehkä vielä joskus onnistun pääsemään sellaiseen parisuhteeseen, jossa rakastetaan ja arvostetaan toista puuteineen ja vikoineen. Mulla olis ainakin paljon rakkautta annettavaksi toiselle

Äänestä

Täytyy myöntää näin yli viisikymppisenä, että 20 vuoden jälkeen saan huomiota olosuhteisiin nähden riittävästi."olosuhteisiin nähden" siksi että eukkoni tekee kovasti töitä ja ymmärrän ettei jaksa minua aina passata.
Kotona kyllä naisen käden jälki näkyy silti ja siksi itsekin yritän olla mies paikallaan (vaihtelevalla menestyksellä:)

Äänestä

Kyllä saan riittävästi.
Kyllä vain. Naisen ehdoilla mennään.

Äänestä

Luulisin että saan riittävästi. Ja tuntuu siltä, että huomioimisessa mennään naisen ehdoilla.
Tämähän siis tarkoittaa sitä, että puolin ja toisin huomioidaan mutta jos naista ei kiinnosta niin ei tapahdu mitään.
Luulemma...

Äänestä
  • "Luulisin että saan riittävästi. Ja tuntuu siltä, että huomioimisessa mennään naisen ehdoilla."

    Minusta tuntuu toisaalta siltä, etten osaa osoittaa rakkauttani, toisaalta siltä, etten saa riittävästi huomionosoituksia ja toisaalta siltä, että naiselle eivät ole tärkeitä motiivit vaan se, miltä tuntuu. Vaikka kuinka yrittäisi, niin se ei auta, jos teon seuraus ei ole oikea. Motiivit (halu osoittaa rakkautta) ei merkitse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Papagenonen kirjoitti:

Saatko riittävästi huomionosoituksia suhteessasi, vai tuntuuko sinusta, että hellyydenosoituksissa ja muussa huomioimisessa mennään naisen ehdoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu