Ja valitaan Nykäsen Matti viisuihin. Matti on jokaisen kristityn idoli ja malli kansalainen. Matissa on miestä piestä eukkoaan ja pistää suuttuessaan puukolla. Matti uskaltaa avoimin mielin tunnustaa kaikelle kansalle alkoholismi sairautensa sitä kummemmin häpeämättä. Tällainen viisuehdokkaan pitäisi olla, jotta kansalaisten ei tarvitsisi hävetä. Toista on tuollainen löördi joka ei ole syyllistynyt mihinkään edellä mainittuihin kristittyjen hyveisiin.
Äänestys uusiksi
FANIbitch
2227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näin on!
Hallelujah!
Tai laitetaan sinne vaikka joku lapsiinsekaantuja-pappi! He rakastavat nuorta ja raikasta. Ei tuollainen rupinen monsteri ketään sytytä ;P
Matti lähti lusimaan, mutta pannaan makkaratehtailija aukomaan suutaan matin etunojan tahtiin estraadille. Ei tartte hävetä, on niin rehellistä, että ihan. Synnit on sovitettu rehellisesti lusimalla, makkarapatruuna terapiat käynyt, lomanin stailaama. Mikä ettei menestystä tulisi, kun kaiken pataa rehellisyydelle ja avoimuudelle.
Hyvä Suomi!