Miten teillä menee, jotka tuota omenaviinietikkaa aloitte litkiä? Itse olen kehittynyt lajissa: sekoitan ruokalusikallisen 3dl vettä, luraus hunajaa ja sit imen juoman pillillä tyhjään mahaan aamulla. Litku ei maistu nykyisin lainkaan pahalta ja kun tajusin käyttää pilliä, niin etikka ei osu hampaisiin.
Siispä muut, oletteko jaksaneet juoda sitä ja onko ollut vaikutuksia? Mulla lähti pitkän jumittamisen jälkeen paino laskuun viimein :) En sit tiedä mistä johtuu.
Siispä muut, oletteko jaksaneet juoda sitä ja onko ollut vaikutuksia? Mulla lähti pitkän jumittamisen jälkeen paino laskuun viimein :) En sit tiedä mistä johtuu.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mie alotin litkun juonnin lauantaina, ja nyt on sen jälkeen lähtenyt tähän päivään mennessä 2kg. Siis alle viikossa -2kg, ihan uskomatonta. Varmaan nestettä enimmäkseen, tai jotain, mutta kuitenkin :| Ihan hurjaa.
Mihin perustuu se omenaviinietikan teho? Onko siinä jotain aineita, jotka ovat haitaksi? Tuo on ihan uus juttu mulle, janoan lisää tietoa!
Googlettamalla ois päässy jo pitkälle mutta laitetaan nyt sitten tähän:
http://www.eu.gw.com/laihis/omenaviinietikka.html
Unohdin lisätä että ruokavalion pitää olla kohdallaan ja liikkua pitää kanssa. Noitten lisukkeena omenaviinietikka on toiminut ainakin minulla tän viikon hienosti mutta jatkostahan ei voi tietää.
Rosie, miten sinun etikkakuuri etenee?