Taaas meni päin persettä.

miten tästä jaksankaan enään jatkaa.. tää yksi repsahdus viikon kunnon rääkin jälkeen ottaa koville. en tiedä enää jaksanko jatkaa, luulin että kerrankin onnistuisin ja oikeesti tuun olee laiha.. vittu....... miks piti käydä näin. EN JAKSA ENÄÄN. HALUAN ONNISTUA, ja olla laiha. huomenna en syö mitään.
6937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olen onnellinen että sulla meni tänään päin persettä, mulla on jo kolmas päivä peräkkäin kun dieetit hajos käsiin. Ei ole viisasta olla syömättä mitään kun tulee kahta kamalampi nälkä ja himo ruokaan. Näin ainakin mulla.

Maanantaina aloitan pisteiden laskun...

Äänestä

Ei kannata haaveilla liian suurista muutoksista kerrallaan. Vaikka tuskastuttavalta tuntuisikin, niin aloita pienestä. Laihtuminen ei ole projekti, se on elämäntapamuutos.

Tsemppiä!

Äänestä
  • ...voinu sanoa asiaa paremmin! :)) Ite otin suunnilleen tavotteekseni näyttää joskun Voguen kannen malleilta..:) eihän sillon voi ku pettyä, ja näin ollen kaikki motivaatioki menee.. Virheistä oppii, kantapäänkautta minäkin muuttanut koko ruokavalioni täydellisesti. Eikä ollut helppoa. Nyt mitat 176/63. En tosin tiedä, pitäisikö vielä laihduttaa vai yrittää pitää paino tässä...?

    Tsemppiä teille molemmille "arghh" nimim.!! :) Ja kaikille muilleki!!! :) Kyllä se lähtee meneen, ku päätätte niin! Samat virheet pitää tehä tarpeeks monesti, että alkaa ymmärtämään, et ne tosiaan on VIRHEITÄ..

    Äänestä

Ei ne mallit ole edes kauniita kun ei ole mitään luiden päällä, mut oishan se kiva näyttää laihalta!Koittakaa ottaa ihan pieniä tavotteita esim5kg ja muistakaa palkita itsenne esim.uus luomiväri, kampaamoaika, pusero jne...sillai tulee hyvä mieli ja laihdutus kiinnostaa!

Äänestä

mites sinä sitten repsahdit, mitä tuli syötyä?
mulla on se periaate että liikun 4-6 krt viikossa, pyrin arkena syömään hyvin ja sitten viikonloppusin saa luvan kanssa "repsahtaa" niin sitten taas jaksaa arkipäivät.
eilen söin n.150g shipsejä ja 200g karkkia.
kyllähän mäkin sitä harmittelin että miksi piti taas syödä mutta nyt olen intoa puhkuen taas syömässä terveellisemmin. :)
kyllä elämästä pitää nauttia! zemppipä kaikille!

Äänestä

yksi herkuttelu päivä mitään vaikuta korkeintaan saa taas aineenvaihdunnan nopeutumaan.jatkat huomenna samaan tahtiin kuin viikon olit ja sitten viikon päästä taas vedät 4000 kalorin päivän ja varmasti laihdut nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ARGHHHH. kirjoitti:

miten tästä jaksankaan enään jatkaa.. tää yksi repsahdus viikon kunnon rääkin jälkeen ottaa koville. en tiedä enää jaksanko jatkaa, luulin että kerrankin onnistuisin ja oikeesti tuun olee laiha.. vittu....... miks piti käydä näin. EN JAKSA ENÄÄN. HALUAN ONNISTUA, ja olla laiha. huomenna en syö mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu