Sattuisiko kenelläkään olemaan kokemusta iltapukujen ja juhlamekkojen tilaamisesta netistä? En ole tilaamassa mitään valtaisia desing-tuotteita, olisi vain kiva saada puku jota Suomesta ei ihan jokaiselta löydy. Olen katsellut mm. jenkkifirmojen sivustoja, onko niin kaukaa tilaaminen monimutkaista ja täysin turhaa? Löytyisikö lähempääkin hyviä postimyyntifirmoja tähän tarkoitukseen? Kiitoksia jo etukäteen!
Iltapukuja ja juhlamekkoja netistä?
Lauren
322693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
--> www.Yoox.com - sieltä löytyy kyllä jonkinmoisia. Aika suosittu sivusto ja luotettava. Kokojen puolesta aika rajoittunut. Mutta jos oikea koko löytyy niin tilaa ihmeessä :)
Iltapukuja ja hääpukuja saa ainakin tilattua osoitteesta www.uniflora.fi. Tilasin iltapuvun vanhojentansseihin sieltä ja toimitus oli nopea.
http://kanaccasbridal.com/
Tuolta saa tilattua omien mittojen mukaan valmistetun puvun. Niin hää- kuin iltapukuja. Mietin itse että uskaltaisikohan tilata. Toimittavat kyllä varmasti tuotteet, mutta vaikee valita kun ei pääse sovittelemaan, you know:D