sieltä! Tänään selvisi se, millainen veljeni on, veli, jota olen pitänyt luottamuksen arvoisena, mutta kieltämättä vähän lammasmaisena, jolla ei ole omaa tahtoa. Ja jota naisystävät ovat aina pompotelleet miten sattuu ja se jos mikä on aina minua ärsyttänyt suunnattomasti. Olen tällä hetkellä todella hämmentyneessä mielentilassa, koska ihminen, jonka en koskaan olisi uskonut tekevän niin törkeää temppua minulle, puukotti selkään pahemman kerran.
Kyse on rahallisesti isoista asioista ja kaupoista, joista olimme aiemmin sopineet suullisesti ja veljeni aloitteesta. Ei tullut mieleenkään laittaa asioita paperille, koska aina ennen kaikki on mennyt kuten on sovittu. Tänään sit veljeni yllättäen totesi, että ei sellaisesta asiasta ole koskaan edes puhuttu!! Käsittämätöntä ja minä joudun kärsimään. Tiedän, että hänen naisystävä on ollut asialla ja ajaa omaa etuaan asiassa ja että naisystävän vanhemmatkin hämmentää sitä soppaa.
On ihan uskomatonta, että veli, jota olen aina rakastanut ja pitänyt yhtenä luotettavimmista ihmisistä, joita tunnen, tekee minulle näin. Puhelumme tänään loppui minun sanoihin "mene helvettiin...." en viitsi kaikkea kertoa, mutta itseni tuntien en anna ikinä anteeksi eikä hän ole minulle veli enää kuin nimellisesti. Harmittaa, mutta en itse tätä saanut aikaan.
sukulaiset
syvältä...
2
772
Vastaukset
- mikään
uusi juttu. Kyllähän nyt vaimo jo vaimon suku pojan suvun jyrää mennen tullen. Pojan suku kun jostain syystä on aina sietämättömiä ihmisiä täynnä. Tervetuloa todellisuuteen.
- nipottaja
Toi viesti kuuluisi kyllä "suku on pahin"-palstalle.
Ihmiset on kuitenkin ailahtelevaisia ja varsinkin nuorena usein muutoksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573