USEIMMITEN SE: Että naisten vaatimukset suhteesta ja evo/eviomiehestä ovat satumaailmasta. He etsivät ns. täydellistä miestä. Pelkkä rakkaus ei riitä enää muutaman vuoden päästä kun suhteeseen on tullut arki
EROJEN SYY
Naisiin pahasti pettynyt
174167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
olet oikeassa. Vielä pahempi yhdistelmä, jos myös miehillä on epärealistisia odotuksia. Meidän sukupolvi on näet sellainen.
Näinhän se näyttää olevan. Nykypolven Suomalaisilla naisilla on sellainen käsitys, että vaikka mies töistä kotiin tullessaan hoitaa/on lasten kanssa
tekee päivittäiset perussiivoukset niin naiset paikka on sohvalla television ääressä.
Kukaan itseään kunnioittava mies ei pidemmän päälle tuollaiseen ryhdy.
Tietääkö kirjoittaja, mitä se on? Kyllä rakkaus riittää moneen asiaan, ja monen ongelman yli!
Miehet haluavat naisesta kodinhoitajan ja huoran. Naiset haluavat omakotitalon ja ison farmariauton. Tähän tarvitaan miestä toiseksi maksajaksi. Seitsemästä vakavammasta seurustelusuhteestani, kuusi naista tahtoi näin. Sattumaa?
on vaik haluu ison talon ja farmari auton?? minäki haluan. ja kai naisen pitää saada jotain siitä hyvästä että on miehen huora.
Katkeruus on selvästi vallalla mielessäsi, joten siksi varmaan kirjoitat noin yleistäen.
Aivan samaa voisi sanoa miehistä. Että he haluavat täydellisen naisen, joka muuntuu taloudenhoitajasta estottomaksi rakastajattareksi yms. - ihan miehen halujen ja aikataulujen mukaan.
Mutta eihän näin voi yleistää. Ei naisten eikä miesten kohdalla. Ehkä sinulle on osunut nainen tai naisia, jotka saavat sinut ajattelemaan noin, mutta et voi sen laajemmalti päätelmääsi ulottaa.
Toivottavasti katkeruutesi helpottaa pian ja löydät toisenlaisia naisia, jotka todistavat sinun olevan väärässä:)
Kyllä todellakin täältä löytyy yksi katkera "ämmä". Tällä hetkellä tuntuu, ettei miehille ( kyllä yleistän, että MIEHILLE, koska tällä hetkellä v...taa niin paljon) riitä todellakaan mikään! Satuprinsessoja pitäisi olla kaikkien naisten. Vaikka naisesta löytyisi sata hyvää asiaa, niin yksi pikku "virhe" sitten voi olla riittävä syy viheltää peli poikki! En käsitä mihin tämä koko parisuhdekuvio on menossa, tuntuu todellakin, että mikään ei enää riitä. Noh...ei kai auta kuin odotella, että tämä katkeruus häviää ( uskon niin..) ja että tapaisi sellaisia miehiä, jotka todistaisivat yleistykseni vääriksi..
se Suuri ja mahtava Rooman imperiumikin tuhoutui, omaan mahdottomuuteen, pinnallisuuteen, moraalittomuuteen, tunteettomuuteen, itsekkyyteen.
"Meille kaikki nyt ja heti sellaisena kuin ME itse haluamme ja muista viis."
Kyl on joo maailman kirjat sekasin..
Ei miehille käy koti äiti, eikä työssä käyvä äitee....Huora kyl kerran kuukaudessa!!!
Alkaa välillä miehet...ottaa päähän..
Meistä naisista tulee kohta samanlaisia sikoja
Mut ei anneta periksi!! Kyl niitä ihania miehiä on tuolla jossain..Ollaan vaan mekin naiset..IHANIA
..se ettei tiedetä mitä se RAKKAUS edes on.
Ollaan kimpassa vaikkei edes ollakkaan kun luullaan että rakkautta tuo
työ...raha..työ..työ...omat harrastukset..
auto..talo...työ...
..lapsi(ainoa joka tuo rakkautta jo olemassaolollaan mut kun ei kerkee)...työ...omat harrastukset..extremeseksi..
..kauneus...vaatteet...talo...vene...
Ja sitten ihmetellään kun sitä RAKKAUTTA ei
tunne eikä näe.
minä olen nainen, jonka exälle ei riittänyt pelkkä rakkaus. Vaan piti hakea uutta naista täydentämään...eli minä voisin sitten kirjoittaa toisin päin..eli olen pettynyt miehiin.
Ja vielä enemmän tämä minun pettymykseni on vahvistunut kun olen tässä sinkkuna jonkin aikaa pyörinyt, niin melkein kaikki miehet, jotka minua on yrittäny ovat olleet varattuja!!!
Toi kuulosta tutulta.. Mikä niitä varattuja miehiä vaivaa. Miksi se oma ei kelpaa???
Aina pitää vonkua/kokeilla muualta vierasta naista!!! OKSETTAA
Uskollisia aviopuolisoita on tosi vähän ja ne vähät ei todella roiku kapakoissa. Mitä ne tekiskään siellä kun ne ei etsi uutta suhdetta.
Vaan kyllä petturi kaverin löytää, tunnevammaisen, jolla on aina haku päällä. Vielä astetta kurjemman kuin itse, niinhän se menee.
Olen ollut 2 kertaa avioliitossa, eka kesti 10 v toinen 15. Uutta ei ikinä tule, se on vissi.
Ei ainoastaan ne miehet...vaan myös naiset. Kyllä sitten ihme että naiset valittaa kun itsekin käy jakelemassa muille miehille. Neljä viidestä lähimmistä ystävättärestäni käy muiden miesten makuuhuoneessa oman miehensä selän takana.
Tuli vain mieleen että mikä erottaa ihmisen eläimestä?
Ihmisen erottaa eläimestä se, että eläimet ei käy töissä.
aika moni parisuhde päättyy siinä vaiheessa, kun perheessä on jo lapsia... Useinmiten äiti on se joka pyörittää arkea...hoitaa lapset, lasten asiat, siivouksen, ruuan laiton, kaupassa käynnit ym.
Mies haluaisi että riittäisi, kun hän rakastaa sieltä golfkentän laidalta perhettään, mikäli pelin tiimellyksessä muistaa...
Jossain vaiheessa ilta myöhällä kotiuduttuaan mies sitten voikin ihmetellä nuutunutta vaimoaan.... ihmetellä, miksei toinen enää tahdo hälle olla hyvin hellä....?
TAI EI JAKSA
Mulle riittää, että mies on rehellinen, osaa puhua ongelmista ja ajatuksistaan, käy töissä, ei käytä huumeita tai muita päihteitä (viinaakin kohtuudella), ei ole juntti, pitää huolta hygieniasta ja on huumorintajultaan samalla aaltopituudella.
Jos siinä on liikaa vaatimuksia, niin kannattaa pysyä siellä ladossa ja nussia sikoja.