Jousiammuntapaikkoja PK-seudulla?

Moi!

Löytyyköhän pääkaupunkiseudulta (tai mielummin Espoosta) jousiammuntaratoja, missä voisi käydä kerran tai pari huvikseen ampumassa?

Pienen firman porukan kanssa ajateltiin jotain tämmöstä, kokeilumielessä, mutta tietoa mahdollisista paikoista ei tunnu löytyvän.
2385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Espoosta en tiedä, mutta ainakin Kisakallion Urheiluopistossa Lohjalla voi jousiammuntaa harrastaa, samoin curlingia.

Äänestä

Itse asiassa olen menossa huomenna jousiammuntaseura Artemiksen alkeiskurssille Maunulan liikuntahalliin.
Käsitin että heillä on kesäaikaan käytössä ulkoratakin.
www.artemishelsinki.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Blaablaa kirjoitti:

Moi!

Löytyyköhän pääkaupunkiseudulta (tai mielummin Espoosta) jousiammuntaratoja, missä voisi käydä kerran tai pari huvikseen ampumassa?

Pienen firman porukan kanssa ajateltiin jotain tämmöstä, kokeilumielessä, mutta tietoa mahdollisista paikoista ei tunnu löytyvän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu