Niin kuin olisit turpaan saanut..teit yhteistyötä firman kanssa tunnollisesti ja loppupeleissä sinut pistetään pihalle töiden siirryttyä ulkomaille.Tässä kiitos suomalaisesta ammattitaidosta.
On paljon aloja jossa pitäisi tehdä työtä ns. harjoittelijan palkalla vaikka kokemusvuosia olisi kertynyt. Sanotaan vain, että ota tai jätä, tulijoita piisaa.
Itsetunto ja arvostus on silloin jo aika kaukana!
On paljon aloja jossa pitäisi tehdä työtä ns. harjoittelijan palkalla vaikka kokemusvuosia olisi kertynyt. Sanotaan vain, että ota tai jätä, tulijoita piisaa.
Itsetunto ja arvostus on silloin jo aika kaukana!
Vastaukset 2
Vanhimmat
eittämättä skeptiseksi.
Mutta suomessa ollaan kovaa ajamassa kansaa niin, että rikkaat rikastuvat entisestään eli luokkayhteiskuntaa tässä näyttää olevan tuloillaan.
Missä ne vastakaupat ovat mistä ovat niin paljon päättäjät kertoneet eipä ole näkynyt ja pressakin pitää juhlia.
Erikoisinta on, että kaikki viimeaikaset vasta julkisuuteen kun pressan uusi virkakausi alkoi vaikka kyllä väärän kansa valitsi ne ketkä nykyistä äänestivät.
Tämä oli jo nähtävissä ennen vaaleja mutta ne jotka eivät uskoneet tai nähneet asiaa silloin niin tässä sitä ollaan.
Luokkayhteiskunta tulossa ja eikö halonen painottanut, että haluaa olla arvojohtaja.
Mutta millainen arvojohtaja kun ei mitää tee.
Ei toi vielä mitään, mutta kun teet vuosikausia tulosta firmaan ja sitten kun työt vähenevät ruvetaan tekaistuilla syillä kampeemaan firmasta pihalle. Kyseenalaistetaan ammattitaito ja painostetaan ja hiostetaan henkisesti. Luulis olevan sen verran selkärankaa, että vois tunnustaa tilausten menneen muualle eikä yritää jotain turhanpäivästä venkoilua. Kyllä kirveellä olis taas töitä !