Telineasentajan palkka?

...

Kunnioituksella olen katsellut noita telineitä rakentavia rämäpäisiä nuoria miehiä, täytyy tienata melko paljon jotta moiseen ryhtyy?

4

3529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äygystys

      Kaksi kaverii oli telineasentajia. Toinen kävi päivätöissä, eikä tienannu kummosia.
      Toinen oli komennushommissa ja teki ihan järjetöntä päivää ja tienas n. 2500-3000 € kuukaudes.

      • mutta

        kun se kuukausi palkka pitäisi olla perustunteina eli 161 tuntia/3300eur/kk ja sit ylityöt. joku poika painanu halvalla hommia.


      • huono provo
        mutta kirjoitti:

        kun se kuukausi palkka pitäisi olla perustunteina eli 161 tuntia/3300eur/kk ja sit ylityöt. joku poika painanu halvalla hommia.

        oikeessa elämässä valitettavasti telinehommissa ei mikään yritysmaksa keskimäärin 20 euroa tunnissa eli kannattaa valita toinen ala. Näillä palstoilla jokainen toki tienaa 4.000-5.000 euroa kuussa hommasta kuin hommasta.


    • nykyisin

      turvasysteemit kehittyny melkosesti ja kalusto ainakin meillä varsin asiallista. Palkat ei päätä huimaa, mutta urakoilla ihan kohtuullista tiliä. Tuntipalkka pyörii firmasta riippuen 9-12 ekee tunnissa, mutta päivärahat, urakat ja komennukset nostaa liksan kohtuulliseksi. Kesällä nastaa hommaa, talvella välillä melko viileetäkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2788
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1902
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1769
    4. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      52
      1755
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1683
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      119
      1663
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1450
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1245
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1188
    10. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1188
    Aihe