Mistä johtuu?

Muutaman kaverin kanssa on havaittu aika omituinen asia.

Erehdypä käymään vähän pidemmällä työmatkalla ja mitäs sitten tapahtuukaan?

Nainen aloittaa keskustelun: "Meidän täytyy jutella. Meidän pitää erota."

Ennen matkaa kaikki on ollut ihan hyvin. Syyt moiseen käytökseen tuntuvat olevan lähinnä imaginaarisia ja keskustelujen jälkeen kaikki on taas ok... kunnes tulee se seuraava työmatka.

Mitä teidän päässänne oikein liikkuu?
Mistä tämä johtuu?
81215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

nyt ilmeisesti yleistää noinkin älyttömällä asialla?Ja varmaankin nyt yrität johdattaa keskustelua siihen ettei naisiin voi luottaa poissaollessasi(ko)? No siinä tapauksessa nainen ehkä on miettinyt työmatkasi aikana asioita ja toteaa että olet hieman..hmm..hölmö.Jos sulla on parin kaverin kanssa käynyt samoin niin eiköhän se ole kuule sattumaa.
Avaappa keskustelu jostain muusta asiasta.
Todennäköisesti sinussa on vain jotain vikaa

Äänestä

pelkää että petät häntä...se pelko taitaa olla aina tuommoisissa ja jos jokin klikkaa luottamuksessa..

Toden totta, teidän täytyy jutella. Ei erota vaan jutella ja selvittää mistä johtuu moinen luottamuspula.

Äänestä

Ei kaikki naiset ole yhtä epävarmoja ja ehdottomia kuin sun ja kavereittesi akat.
Mua ei ainakaan heilauta oman miehen työmatkat pätkääkään, kun on tuo omakin elämä olemassa. Meille on elämänkokemusten myötä muodostunut täydellinen luottamus toisiimme ja jos te ootte yhtä viisaita ja onnekkaita, niin teille käy kyllä ajan mittaan samalla tavalla.
Eli toivoa on.

Äänestä
  • Hulluksi tulisi, jos joka hemmetin työmatkan jälkeen pitäis vetää suhde katkolle. Siinä vaiheessa kandee kyllä tutkia se oma peilikuva ensten ja hutkia vasta sitten toista.
    Epävarmuus sumentaa helposti järjen.
    Tosin, on siinä monesti matkustajallakin osansa pelissä, jos toinen ei millään meinaa luottaa...

    Äänestä

puhekerran jälkeen huomaat seuraavalta työreissultasi palaavan tyhjään kämppään.

Kyllä se nainen kyllästyy puhumaan, jos mikään ei kuitenkaan muut.

Jos nainen olisi mies, niin se sanoisi "Saatanan tyhmä saapas, perkele, jos elämä ei muutu, niin meikä painuu vittuun ja saat jäädä yksin reissailemaan", mutta kun on kyse naisesta, niin hän kertoo eri tavalla ja epäsuorasti, että on tällaisessa liitossa on paha olla.

On se niin vaikea yhtälö kautta aikain, kun naiset eivät sano ihan suoraan asioita ja miehet eivät kuuntele vakavasti tai eivät ymmärrä selkeitä piiloviestejä.

Äänestä
  • ei todellakaan naisen ole kiva kuunnella kuinka työkaveri toi jonkun akan kämpille ja pisti sitä eestä ja takaa kun oma mies vaan kiltisti vieressä makaa...

    Eikä siinä mitään pahaa että joka työpäivän päätteeksi lähdetään kaljalle ja aamulla krapulassa töihin...

    Öööh, ehkä se vaimo todella kuvittelisi että ne reissutyöt veisivät siitä miehestä maailmalla mehut eivätkä ne raskaat huvit.

    Äänestä

No mistäköhän? Provo, maalta vai muuten vaan tylsää?

Kyllähän useat miehet on valmiita pettämään, kun tapaavat esim. baarissa vaimoaan kauniimman (ei edes välttämättä, mutta helpon) naisen ja tilanne on oivallinen ikinä paljastuakseen (ei haittaa edes vaikka olisi hyviä kavereita paikalla, koirat ovat uskollisia toisilleen). Itse olen nätti ja hymyssäsuin kulkeva nainen, enkä ole ainuttakaan (!) miestä vielä kohdannut, joka ei olisi sopivan tilaisuuden tullen alkanut kiinnostumaan muunkinlaisesta actionista kuin puhumisesta... Kyllä jokainen vähänkään viehättävä nainen tämän tietää, ikävä kyllä.

(=Kannattaa hankkia mies joka ei käy baareissa pahemmin. Fiksu mies tietää kiusauksen voiman, eli jää suosiolla jo heti kättelyssä kotiin..). Tämä asia varmasti tiedossa myös työmatkojen suhteen. Ehkäpä naisystäväsi ovat olleet tietoisia naisia ja etsivät jo valmiiksi sen kotona pysyvän miehen. Se ei liity huonoon itsetuntoon mitenkään, vaan järkiajatteluun, ettei halua itselleen mitään tauteja.

Äänestä

se johtuu siitä ,että kyseinen cd-levy asennetaan jokaisen naisen aivolohkoon parisuhteen vakiintuessa.Sen oikea nimi on :huomioi minut ja kerro,että sinulla on ollut minua ikävä...
Se vaan tulee suusta ulos jonkinlaisen virheellisen käännös-ohjelman tuotoksena ,sellaisena kun se tulee :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut mies kirjoitti:

Muutaman kaverin kanssa on havaittu aika omituinen asia.

Erehdypä käymään vähän pidemmällä työmatkalla ja mitäs sitten tapahtuukaan?

Nainen aloittaa keskustelun: "Meidän täytyy jutella. Meidän pitää erota."

Ennen matkaa kaikki on ollut ihan hyvin. Syyt moiseen käytökseen tuntuvat olevan lähinnä imaginaarisia ja keskustelujen jälkeen kaikki on taas ok... kunnes tulee se seuraava työmatka.

Mitä teidän päässänne oikein liikkuu?
Mistä tämä johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu