Tää on jo varmaan aika kulunut aihe, mut kirjoitetaan siitä nyt kuiteskin. Mulla iski kauhee alemmuuskompleksi rinnoista tai lähinnä niiden puutteesta. Kaikkialla lehdissä, mainoksissa jnejne. on naisia joilla on kauniit pöyreät ns. normaalit rinnat ja itelläni vain tälläset pikku nypykät. En nyt kadehdi sellaisia mielettömän isoja rintoja, niissä kun on niitä huonojakin puolia, mutta kun edes vähän enemmän olisi luoja suonut, vaan ei.
rinnatko naiseuden mittana
nainen?!
241881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
ole ylpeä rinnoistasi. eivät suuret rinnat mikään
naiseuden mitta ole. kun et itse kiinnitä asiaan mitään huomiota niin eivät muutkaan sitä tee. ota ensiaskel itsetuntosi kohottamisessa.
Kertokaa, millainen on mies, joka ei koskaan kehu naisystävänsä ulkomuotoa? Oon ihan ok-näköinen kasvoiltani, vartaloni aikuisen naisen, ei läski eikä tikku. Ja ne rinnat kokoa 75-80C.
Koskaan en ole häneltä kuullut minkäänlaista ihailevaa lausahdusta vaikka mm. naispuolinen työkaverini saunaillassa kehui kroppaani!! -Ei ole mikään lesbo, huom. Kyllä tuntui tosi kivalta kuulla, vaikka vain naiselta!!
Ei ehkä ihme, että tunnen olevani miesystäväni silmissä "en nyt niin ihana". Varsinkin, kun mies jää TUIJOTTAMAAN jokaista näyttävää naista missä tahansa. NO, mitäs tosta. Mutta tänä nykyisenä seksistisenä aikana olo on vähän epävarma, jos tuntee, ettei miellytä miestään...
Mulla on omasta mielestäni ihan tämmöset "perusrinnat" - kuppikoko 75A.
Miehet on silti aina kehuneet, että rintani ovat kauniit... Ja tarpeeksi monta kertaa, kun olen sen kuullut, niin olen alkanut siihen itsekin uskoa.
Kai tämmöset pienet rinnatkin miehille kelpaa; ei tartte olla isot meloonit, että sais kehuja ja huomiota...
...koko onkin 75/80AA
Ja mikähän mahtaa olla neidin ikä?
Miehet pitävät kaikenkokoisista rinnoista, usko sinäkin huviksesi.
Aikuiset miehet ainakin on kiinnostuneita kokonaisuudesta luonnetta myöten. Teinipojille on ominaista tissikeskeisyys. Toki heissäkin on kypsästi ajattelevia ja myös aikuisissa urhoissa murrosikäisen tasolle jämähtäneitä.
Luulempa kun joku jannu susta on kiinnostunut niin hän on kyllä huomioinut myös rintasi ja olet siis ok.
...löytyy jo 22v.
ei niillä rintojen koolla ole juurikaan väliä.
no itse en tosin pidä niistä isoina eli jo c on minusta isot.
pienet pysyy nätimpänä pitkään !
älä huolehdi turhasta, vaatteiden alle voi laittaa pushuppia jos vaatteet ei istu ilman rinta varustusta.
Ei se kyl rinnoista ole kiinni.
Tässä taannoin, kun uusi miesystäväni pääsi puseroni sisältöä lähemmin tutkimaan. Hän puristeli kahta "kesäomenaani" suurissa miehenkourissaan ja höpötteli hullaantuneen kuuloisena...voi miten somat, voi miten nätit...
Ei se ole niin iso juttu, jotkut tykkää pienistä, jotkut isoista, jotkut siltä väliltä. Kaikista tärkein on kokonaisuus: koko olemus, ja miten sen kantaa, ja mitä on korvien välissä.
Viikonvaihteen iltapäivälehdessä J.Frostell valittaa, miksi miehet pelkäävät häntä. Onko se sitten parempi?
mitäs se sellaista? oon kuullu että se tykkäis
enemmän naisista???
Tämä juttu oli Iltasanomissa.
Ja yksi tykkää kokonaisuudesta!
Oon saman ikänen ku sä ja voin vakuuttaa, ettei mun pienet rinnat oo ikinä miehiä häirinneet. Oon tosin muutenkin pienenkokoinen, että ne sopii kokonaisuuteen... Mutta pelkkiä positiivisia kommentteja olen kuullut.
Ja mies, joka juoksee isojen tissien perässä, eikä arvosta kokonaisuutta (ja sisäistä kauneutta) ei ole minun arvoinen!
No mulla on se C-kuppi, jota yksi jo tuossa isoksi mainitsikin :(
No, se kuppikoko on iän myötä ollut sama jo vuosia, mutta nyt on lihomisen myötä ympärysmitta noussut muutenkin jolloin se kuppikin kasvaa. Ja nykyään sitten innostan vain niitä miehiä joille ei mahdu mitään muuta päähän kuin isot tissit. Ei hyvä! Hartioiden kanssa myös ongelmia.
Mutta haluanpa nyt kuitenkin jakaa erään miehen lausahduksen, joka minusta oli itse asiassa aika kaunis: " Ei sillä ole väliä onko naisen rinnat pystyt vai roikkuvat, suuret tai pienet tai vaikka kainalossa, ne on kuitenkin naisen rinnat ja niistä minä tykkään."
Lämmin ajatus tälle miehelle, edelleen...
Mulla taas on isohkot rinnat, muuten olen pienirakenteinen... joten toiset "ihmiset" näkevät minut vain parina rintoja, joille tuntemattomatkin voivat heittää millaista kommenttia tahansa, missä tahansa... Ilmeisesti jotenkin erilainen ruumiinrakenne takaa sen, ettei ko. hlölle kehity muita henkisiä ominaisuuksia esim. tunteita joita voi loukata... Olenkin lopettanut ihmisten ilmoilla liikkumisen, en jaksa enää kuunnella.
"Olenkin lopettanut ihmisten ilmoilla liikkumisen, en jaksa enää kuunnella."
ton takia Nöpö viitti.
Minäkin olen suht sirorakenteinen noin muuten, pituutta on 156cm, mutta rinnat on 75C-D....
Ei ole yhtään mukavaa, kun (varsinkin edellisessä työpaikassa) olin kävelevä ihmetys, jolle sai sanoa mitä tahansa liittyen rintoihini!
Erittäin monesti sain kuulla myös sitä Raptorin biisiä kumitisseistä! Tuntui aika pahalta..:(
Minkä minä sille voin?
Suvussani on ollut melkein aina pienirintaisia, mutta sitten tulikin tälläinen luonnon oikku tallukka, joka joutuu ostamaan paidat
kokoa 38-40 rintojen takia!!
Jonkun aikaa tein niin, että kuljin litistävissä rintsikoissa, mutta ei sitäkään kauaa jaksanut, kun tuli vaan rinnat kipeeks...Ja ihan vaan sentakia, että olisin saanut arvostusta myös IHMISENÄ ! !
Nykyään pidän ihania rintsikoita, vartalonmyötäisiä paitoja ja muutenkin koitan olla kiinnittämättä huomiota ihmisten, varsinkin 15-25 vuotiaiden poikien katsekontakteihin, jotka ei todellakaan kiinnity silmiini!
Joten te pienirintaiset, ei meillä ole sen helpompaa kuin teillä!
Teillä ei ole niskasärkyjä joka ilta eikä ongelmia kauniiden liivien ostamisessa!
Tuttu ongelma. Itsekin joskus häpeilin rintojani, tunsin etten ole riittävän naisellinen. Kuppikoko on 75b, rinnat kauniit ja kiinteät, sopivan pyöreät ja minun vartalooni sopivat. Mikä siis oli vialla? Se, että en tuntenut rintojeni olevan riittävän suuret. Mainoksissa, lehdissä ja pornoelokuvissa näkyy suuri rintaisia naisia niukoissa vaatteissa tai sulojaan esittelemässä. Mietin, että pitäisikö minunkin olla tuollainen ollakseni nainen? Mietin pitävätkö miehet sellaisista naisista.
Harkitsin jopa silikoneja, jotta olisin hieman saanut täytettä tuonne etupuolelle. Vaikkapa vain C:hen kun olisin saanut koon nostettua. Nyt olen onnellinen, etten tehnyt niin. Tapasin ihanan miehen, joka rakastaa minua rintoineni. Hän pitää rinnoistani, hellittelee ja hyväilee, kuiskailee kehuja korvaani. Enää en häpeile, tunnen olevani naisellinen ja seksikäs. Tykkään esitellä rintojani miehelleni, joka kerta näen hänen katseessaan sen saman ihailun ja joka kerta tunnen olevani nainen.
Miehiä on niin monenlaisia, toinen tykkää suurista, toinen pienistä. Harhaluulo on, että miehet pitäisivät vain suurista rinnoista. Normaaleilla rinnoillani olen saanut osakseni ihailua ja miehiä on kyllä riittänyt. Naisellisuus muodostuu kokonaisuudesta, käytöksestä, pukeutumisesta, eleistä.. Eivät ne rinnat sitä naisellisuutta tuo. Ole ylpeä rinnoistasi, sillä kun itse pidät rinnoistasi ja kannat ne ylpeydellä, pitävät niistä muutkin.
.....ne ovat pienehköt ja valuva asentoiset, rusinaisen löysänahkaiset,
ne ovat hyvin estottoman näköiset. Nännipiha, suurehko, kauniin ruskea ja nännit rintojen kokoon nähden isot, häpeämättömän eroottiset.
Rinta liivessä ne ovat kauniisti asettuvat...ohkaisissa liiveissä ihanasti naturel.
..olen onnellinen että rakastan näin paljon omia rintojani...ne eivät ole sellaiset joita miehet kiimaisena ihailevat....voin olla onnellisesti varma ettei kukaan mies pidä minusta minun ulkoisten ominaisuuksieni takia.
Se, joka minusta pitää, ei edes huomaa rintojani.
Niinpä niin. Eihän sillä oman tyttöystävän rinnoilla niin väliä ole, koska nykyään miehille riittää paljon visuaalista ärsykettä mm. telkkarissa. Luulenpa että se saa heidät "sietämään" oman naisensa puutteet.
Ja eikös se niin ole että muita naisia himoitaan ja omaa rakastetaan "sellaisena kuin on".
ps. olen itse pienirintainen ja seurustelen.
Kyllähän tämänkin ymmärtää...Itselläni on 75c ja kaverini aina kadehtineet rintojani,mutta kyllä oma mielipiteeni on että kyllä ne pienemmät nätimmät ovat.
On siis niin hauska aina, että pakko on pistää lusikkansa soppaan;-). Olen pieni ja hoikka, varustettu 75D/DD rinnoilla. Vaatteiden löytäminen on ollut vaikeaa, miesten tuijottelu on joskus häirinnyt, samoin se, että nimeni on monelle "se isotissinen punapää". Voin valittaa joskus, mutta enimmäkseen olen onnellinen rinnoistani. Iän lisääntyessä ne ovat alkaneet rupsahtamaan, mutta toivottavasti miehelleni kelpaavat. Miehet ovat siitä mukavia, että ne tykkäävät ihan kaikista rinnoista, joten olkaa huoleti naiset, kuppikokoon katsomatta ;-)
oli kiva kommentti.
Mieheni penis ei ole suurin näkemäni ja kokemani, eikä ehkä siloisin tai komein, mutta se on paras ja ihanin, sen haju on minua kiihottava, sen ulkonäkö ja tuntu on ihaninta mitä on. Etenkin, kun se paisuu kiihottuneisuudesta, mutta myös kun se lepäilee kurttuna jalkovälissä.
Se on paras! Ja oletan, että mieheni mielestä myös rintani ovat ne parhaat. Ei siitä sen enempää.
että kun käy ihmisten ilmoilla (ravintolassa, tansseissa) ja pitää push-uppeja tai geeliliivejä niin pystyy pitämään järjen päässä!
Selitys: ei tee mieli riisua liivejään vieraan miehen edessä ja nähdä sitä epäuskon ja tyytymättömyyden ilmettä kasvoilla.
Uskomattoman hyvä ehkäisykeino!!