Kyproksen boikotti aprillia?

Tämän linkin jutun mukaan iltalehden juttu oli aprillipilaa. Vai onkohan tuo juttu sitten sitä pilaa...


http://www.doteurovision.com/phpnews/news.php?action=fullnews&id=1085
4312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..ennenkuin nyt

Epäilin samaa, kun mietin, että siirtäisivätkö ajankohtaa vain ja ainoastaan yhden biisin takia..
ja koska ilmoitus lehdessä oli aprillipäivänä..

Äänestä
  • 1. Uutista ei julkaistu aprillipäivänä
    2. Mikään uutisessa ei viittaa aprillipilaan
    3. Myös Iltalehden tämänpäiväisessä jutussa on kaksi viittausta tuohon uutiseen

    Näyttäisi siltä, että koko aprilliväärinkäsityksen takana on doteurovision, joka luuli Iltalehden juttua aprillipilaksi ja julkaisi sen edelleen muutamin kosmeettisin lisäyksin höystettynä omana aprillipilanaan.

    Äänestä

Kypros ja Kreikka ovat paskoja maita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aprillipila? kirjoitti:

Tämän linkin jutun mukaan iltalehden juttu oli aprillipilaa. Vai onkohan tuo juttu sitten sitä pilaa...


http://www.doteurovision.com/phpnews/news.php?action=fullnews&id=1085

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu