Taas olis maanantai... Mitenkäs muilla viikonloppu sujui? Meikäläisellä taas tuttuun tapaan repsahtaen herkutteluun. Paino ei vain putoa vaikka senttejä lähtee. Auttaako tuohon herkutteluun kromi oikeasti? En ole kokeillut mutta kannattaisiko?
Bertta, Mäyris ja muut
Ritan
16666
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Täällähän sitä taaperretaan. Flunssaa edelleen, vaikka kuume lähti viikonloppuna nukkumalla. Viikonloppuna jouduin myös synttärikesteihin herkuttelemaan, eli siinä mielessä ei mennyt ihan nappiin. Jostain syystä myös kotipuolessa oli viineriä ja suklaata potilaalle tarjolla.
Nyt kuitenkin takaisin töissä, ja tarkoitus syödä maltilla nyt viikolla. Ensi viikonloppuna on tiedossa koko viikonlopun sukulaiskäynti juhlineen ja juomineen. Eli kohtuus on tän viikon teema, niin arki- kuin juhlasyömisissäkin. :)
Huonosti meni viikonloppu. Pisteet ollu unohduksissa. On syöty täytekakkua ja leivonnaisia ja pizzaa ym. Seuraavaa viikonloppu menee samati, nimittäin kaveri on tulossa kyläilemään eikä silloin ajatella mitä syödä. Jos nyt tämä viikko menisi edes kunnialla, niin saisi sitten paremmalla omalla tunnolla syöpötellä.
Paino tänä aamuna 76,kg joten olen jo tuon uuden vaa'an mukaan päässyt alle 77 kilon... Tulee pieni kiire päästä siihen 72 kiloon mistä haaveilin pääsiäiseen mennessä! ;)
Kun vielä menen viideksi päiväksi kaverin luokse joka sattuu olemaan erittäin ylipainoinen ravintolakokki! Palailen taas nettiyhteyksien pariin viikon päästä, toivottavasti ainakin samanpainoisena kuin nyt.
on tuo jatkuva repsahtelu päällä ja sen ootte varmasti näköisiäkin.
Berttakin oli niin pisteillä ja niin fanaattinen kaikkia ehdotuksia kohtaan esim vhh ja nyt vetää kituset ammollaan reductiliä.
raukkoja ..luusereita koko sakki.
lihavia ja saamattomia.
Kun ei enää saa vastakaikua toisella palstalla niin pitää tulla tänne riekkumaan... ;D
Mitäs jos sovitaan heti alkuunsa että niin ollaankin niin voit siirtyä seuraavalle palstalle, jooko?
Näitäpä ei ole mikään pakko lukea =)
Luusereistakin voidaan olla montaa mieltä :)
Ja noinko luulet, että ollaan luusereita koko sakki?
Minä taas luulen, että tämä ketju on kaikki kevyempiä kuin täällä aloittaessaan, jokainen on oppinut ruokailusta, ravintoarvoista, energiankulutuksesta ja mielenhallinnasta ja omasta itsestään projektinsa aikana varsin paljon.
Lisäksi olemme hienoja, kauniita ja upeita tyyppejä, joilla on kaikilla elämänarvot kohdallaan, emme ole liian ryppyotsia ja osaamme elää myös inhimillisten piirteidemme kanssa.
Tämä ketju on meille monelle yksi tapa tuulettaa niin hyvää kuin huonoakin mieltä, ja "repsahtelut" on yksi asia, jonka täällä voi tunnustaa. Usein se myös auttaa, koska kun olet kirjoittaen tunnustanut heikkouden hetket, on myös tiedostanut olevansa heikko, ja siitä voi sitten nousta ja jatkaa parempaan suuntaan. Ja repsahtelu on inhimillistä. Se taas, että lopettaisi koko homman, lyö aivan läskiksi ja unohtaa kaiken oppimansa olisi se mitä minä kutsun luuserin toiminnaksi.
Pidetääs naiset lippu korkealla ja jatketaan täällä niin huonojen kuin hyvienkin hetkien kirjoittelua! :)
NiinPÄ! Ihme suhaajia noi... Miten joku jaksaakin?
Mie ostin kromiatabletteja. En juuri huomannu mitään vaikutusta, ei makeanhimo kadonnut, mutta sekin luultavasti on yksilökohtaista. Kannattaa kokeilla jos kiinnostusta löytyy. Vielä löytyy kaapista niitä tabletteja, pitäisköhän kokeilla uudestaan ja syödä ne loppuun..?
ainakin aluksi syödä vähän enempi, kun mitä pakkauksessa mainitaan. Kysäsepäs luontaistuotemyyjältä neuvoa!
Punnitus näytti tuloksen -1,5 kg! Hyvä juttu, mutta puoli kiloa pitää ottaa takapakkia kiinni. Ei murheita, sehän otetaan kiinni korkojen kanssa! =)
Liikuntakin on jälleen tullut mukaan kuvioihin, siis säännöllisenä.
Tästä on hyvä jatkaa paremmin mielin kohti kevyempää kevättä ja kesää!
Mulla on siis rasitusmurtuma koivessa... Argh. Mutta tanssimassa oon käynyt, enää yksi tuntikaan jäljellä. Vaaka näyttää edelleen samaa, joten tiukennettava olisi. Pääasia, ettei ole tullut plussaa.
Puhallus pipiin jalkaan ja tsemppiä! Piallahan oli kanssa tuollanen joskus alkusyksystä, jos oikein muistan. Muista nyt olla rasittamatta kuitenkaan liikaa jalkaa, ettei kroonistu.
Ja tosiaan, erikoistilanteissa on mun mielestä ihan hyvä, että väljentää tavoitteen /- nollaksi. On kuitenkin kiva ettei paino pääse nousemaan tauon aikana, että kun saa taas aloittaa raskaamman liikunnan, ei ole ylimmäräsitä lasti pudotettavaksi. Saakos muuten mitään salitreeniä tai bodypumpia tehdä kipeällä jalalla? Lihaskuntoilukin kohottaa energiankulutusta.
Kaikkee mikä ei rasita jalkaa saa tehdä. Onneks. Mut oon vaan huono lähtee salille.. ylläri. Mut oon mä polkenut kuntopyörääkin *paljastaa nolona* =)
Nyt lähden reissuun, joten hyvää viikonloppua kaikille!
Tällä kertaa sen löytymisestä! =)
Näin kävi, ystävät totesivat laihtumista tapahtuneen ja kappas, heti into palasi takaisin! Periksi en anna, nyt täysillä eteenpäin! =)
innokkaana unohtui yksi e ;)