olen seurustellut mieheni kanssa 2ja puol vuotta... häiritsee kun jotku muijat soittelee sille ja jättää vastaajaan viestejä että `mä oon aina tykännyt susta tosi paljon ja sä oot tosi hyvä tyyppi...ja haleja ja pusuja....` en shit tiedä..kysyin tätä jo mieheltäni ja sano et se on vissii tosi rakastunut siihen (siis se muija mun mieheen)ja et niil on ollu joskus jotai juttuu(ennen mua) sit se lähetti et jätti jätkänsä nyt lopullisesti.. mut siis mitä helvettiä se niitä mun äijälleni kertoo yms...häiritsee! sit äijä sano ettei se ota koskaa siihe yhteyttä ekaks...eikä sillä oo mitään tunteita sitä kohtaan...ehkä ä sit oon vaan yli mustis mut kertokaa mielipiteenne jos ymmärsitte tosta mitään...^^:(
mustis syyttä??
muikkeli
6699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
onko myyntimies?
Joitakin ammatteja on , joissa pitää vähän "mukautua".
..niin hän ei vastaisi ollenkaan naisille, jotka häneen ottaa yhteyttä. Hän luultavasti tykkää saamastaan huomiosta!
Vastaamalla naisille/naiselle, hän antaa toivoa naiselle, että voisi olla mahdollisuuksia häneen.
Näin minä asian näen.
Jos olisin samassa tilanteessa kuin sinä, niin saisin raivarin! Miehesi on varmaankin joku parikymppinen? Ainakin käytös on sitä luokkaa..
itse tivasin just yheltä mieheltä syytä miksi se vastaa viesteihin naisille, jotka ei sitä pätkääkään kiinnosta.Käytiin suurinpiirtein tällainen vuoropuhelu erääseen viestiin vastaamisen jälkeen:
minä: no kukas nyt viestitteli
mies:"Minna"
minä:no mitäs Minna nyt näin myöhään kirjottelee
mies näytti viestin, oli jotain lässynlässyn hempeilyä
minä:no meinaakko vastata jotain?
mies:vitut
kului 5 min. niin mies ottaa puhelimen käteen ja alkaa armoton naputus
minä(vähän myrtyneenä): no vastaat sit kuitenkin?
mies: joo
minä: miks sitte vastaat jos kerran sua ei yhtään kiinnosta koko ihminen?
mies: En tie
minä: Eikö sua sitte häiritse yhtään kun se lähettelee noita viestejään?
mies: no antaa sen kirjotella.
minä: no ei sitte näköjään haittaa.
mies: no kyllä se nyt tuntuu ihan hyvältä kun saa huomiota.
minä: No jos sua ei se Minna kiinnosta, niin miksi sä annat sille sitte jotain toivoa, kun kerran vastaat sille melkein joka viestiin?
mies(vähätellen): no emmä nyt läheskään jokaiseen vastaa
No Minna lähetteli vielä parit viestit, mut niihin ei mies sitte enää vastannut vaan pisti kännynsä kiinni.
Seuraavana päivänä taas piippasi miehen kännykkä.
Hänellä virne naamalla lukiessa, oli ihan pakko taas kysyä...
minä: no keltä nyt tuli kun noin hymyilyttää?
mies: "Kristiinalta".
minä: mut säähän sanoit, ettet jaksa sen kanssa mitään!!
mies: no en jaksakkaan, mutta jos jätän vastaamatta, niin sitten alkaa se soittaminen ja tulee ainakin 20 viestiä...
minä:vai niin, tulee niitä viestejä tollakin tavalla kun vastaat sille!
Ja näiden kahden lisäksi tiedän vielä kaksi naista lisää, ketä on samassa asemassa. Että tästä sen huomaa, että nauttii huomiosta ja tästä huomaa myös sen ettei ainakaan ole kenenkään kanssa tosissaan.
vaan ihan muu
miestä vastaamaan näille naisille, että itse seurustelen onnellisesti ja tästä lähtien yhteyttä saa ottaa vain kaveripohjalta eli ei mitään pusuhaliviestejä kiitos.
on saatana! Käsket sen äijäs sanoo niille horoille että NYT LOPPU! Ja tekee sen niin että sä kuulet! Ja jos ei tee niin äijä pihalle! Ei v***u mitä toimintaa.........!!!!!!!!!!!!!