Olen viime elokuusta saakka käynyt salilla n. kolmesti viikossa. Aluksi tein 3 x 15 sarjoja, sitten 3 x 12 ja sitten 3 x 8.
Nyt viime aikoina on tuntunut vain painot junnaavan paikoillaan, eikä jaksa painavempia painoja nostaa sarjoina. Olen siis pyrkinyt saamaan niukin naukin tuona 3 x 8, joskus saattanut viimeisessä sarjassa jäädä kuuteen toistoon.
Olisko jollain vinkkiä uudeksi ohjelmaksi? Harrastan kuntosalin lisäksi kerran viikossa jääkiekkoa ja sählyä harrasteporukassa, mutta olisiko syytä ottaa jotain muuta aerobista harjoitetta?
Uutta treeniä?
habaileva
1
413
Vastaukset
- puto
Lissää painoja, vähemmän toistoja ainakin hetkeksi esim 1-3 x painot lähes max ei se oo mikään pakko tehä aina 8 toistoa. Sähly ei oo miesten peli jätä se pois varmaan siitäki johtuu että testotasot ei nouse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422582Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423252268- 322002
- 241645
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471616Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251519- 441396
- 1001369
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391325- 361116