Käsityötaitoiset yrittäjähenkiset! Itselläni ei ole käsityötaitoa, mutta perustaisiko joku joka osaa pienten tyttöjen liikkeen? nettikauppana se voisi kannattaa ihan kohtuullisesti. Meitä on paljon! Varmasti löytyy asiakkaita siinä missä isojenkin tyttöjen kauppaan. Jos olisi kädentaitoja itsellä, olisin tehnyt sen jo. Olisi kiva löytää naisellisia hameita ilman että helmat viistää maata tai puseroita, joissa hihat eivät ylety kämmenen yli. Housupukujakaan tai naisten pitkiä takkeja ei lasten osastoilla ole.
Pienten tyttöjen liike
nettikauppana!
62875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Loistoidea! Olen miettinyt itsekin tätä pitkään että jos joku osaisi/tekisi niin ostaisin varmasti! Meneehän monista vaateliikkeistäkin nuo harvat, pienet 32-34 koot kuin kuumille kiville. Mulle tuo 34 kokokin esim. takeissa on kovin iso. Eli siroja, pieniä, kauniita, muodikkaita vaatteita aikuisille naisille kaivataan! Maksaisin mielelläni istuvuudesta ja laadusta hieman enemmänkin!
Täällä myös yksi 151 senttinen joka kaipaa sopivan kokoisia vaatteita! :)
kannattaa kysyä kaupoissa mallinukkejen vaatteita, ne ovat pienempiä ja usein niitä saa myös halvemmalla. Helsingissä pitäisi olla sellanen kauppa missä ne myy "pienille" ihmisille vaatteita, vissii suunniteltu aasiaslaisille naisille. en muista varmasit mutta oiskohan se ollut indianbasar, asemantunnellissa..
Ei oikein kuulosta laatuliikkeeltä. Ei kiitos räteil ja lumpuil ;)
Tässä erikoisliike lyhyille kaikenkokoisille:
Exsemina Oy
Puh.050 4081568
Pengerkatu 29 Sörnäinen, 00500 HELSINKI
Toiminnan kuvaus:
Valmistamme laadukkaita ja 100% kotimaisia vaatteita käsityönä erikoismitoituksella lyhyille naisille. Soita tai tule käymään! sijaintimme näkyy kartta painikkeesta.
Housut, jakut, bleiserit, vaateliike, lyhyiden naisten vaatteet
Voi tilatakin ;))
Exseminan vaatteet on hirveitä.