Tapasin erittäin seksuaalisen miehen, jonka naissuhteissa seksi oli ollut keskeisin asia. Menimme sänkyyn. Seksi ei ollut niin kuumaa ja kiimaista, kun puhtaasti seksiä hakevien naisten kanssa, mutta toki siitä nautimme kai molemmat.
Nyt mies ei edes tahdo seksiä. Läheisyyttä on, hellyyttä on, mutta ei muuta. Mitä pitäisi ajatella?!? Totesiko hän, että en ole seksuaalisesti kiinnostava nainen? Ei ole kuitenkaan tahtonut pistää välejämme poikkikaan.
Miten miehen päätä voi ymmärtää? Helppoa olisi tietysti vain kysyä, mutta josku tilanne on niin tabu ettei sitä vaan pysty tekemään.
Nyt mies ei edes tahdo seksiä. Läheisyyttä on, hellyyttä on, mutta ei muuta. Mitä pitäisi ajatella?!? Totesiko hän, että en ole seksuaalisesti kiinnostava nainen? Ei ole kuitenkaan tahtonut pistää välejämme poikkikaan.
Miten miehen päätä voi ymmärtää? Helppoa olisi tietysti vain kysyä, mutta josku tilanne on niin tabu ettei sitä vaan pysty tekemään.
Vastaukset 12
Vanhimmat
sytyttää tarpeeksi. Ehkä miehelle on jäänyt menneisyydestä joku tietty fantasia jostain hänen exästään, ja koki pettymyksen kunnei päässyt sinun kanssasi samaan suoritukseen. Paha sanoa.
Mistä tiedät, että mies on ollut aiemmissa suhteissaan erittäin seksuaalinen? Onko mies itse kertonut näin? Useinhan on niin, että mitä roisimmat jutut, sitä vaatimattomammat teot. Eli siitä puhe, mistä puute.
Toinen vaihtoehto on se, että et vain sytyttänyt miestä. Seksi on aina kahden kauppa ja jos nainen makaa kuin kuollut lahna eikä vaikuta kiinnostuneelta, niin eipä silloin paraskaan panomies voi pystyä kummoisiin suorituksiin.
Auts. No tuonlaisia vastauksia vähän pelkäsinkin. En nyt itseäni ihan kuolleeksi lahnaksi kuvailisi, mutta saattaa tuossa olla perää, että hänen mielestään jotain jäi puuttumaan. Puhuminen helpottaisi mutta sitä ei meistä kumpikaan hallitse.
Ja kyllä nainen tietää milloin jalkovälissä on mies, joka hommansa taitaa...ja on harrastanut ennenkin.
Itse kirjoitit, että "seksi ei ollut niin kuumaa ja kiimaista kuin puhtaasti seksiä hakevien naisten kanssa". Tässä kohtaa teit virheen. Vaikka nainen ei hakisikaan suhteesta pelkkää seksiä, hänen täytyy kuitenkin käyttäytyä sängyssä ikään kuin niin olisi. Eli sängyssä huora, sängyn ulkopuolella madonna. Tätä miehet haluavat.
Tuota miehen logiikkaa onkin välillä tullut ihmeteltyä. Sitähän tämäkin mies tuntuu hakevan: pullantuoksuista pysyvästi häntä rakastavaa naista, joka seksiin valmistautuessaan kasvattaa pitkät kynnet ja suuret rinnat ja käyttäytyy kuin isojen poikien filmeissä. Ja sitten seksin jälkeen taas niin kuin Suomi-filmeissä...
Mutta mistä perheetön perhettä kaipaava mies on valmis tinkimään jos molempia ulottuvuuksia ei samaan naiseen mahdu?
Minä en ainakaan suostuisi tinkimään kummastakaan puolesta ja onneksi nykyinen rakkaani täyttää kummatkin ehdot.
Miksi jommasta kummasta pitäisi mielestäsi tinkiä? Kyllähän sekä kiihkeä huora että pullantuoksuinen kotihengetär mahtuvat mainiosti samaan persoonaan. Rintoja ja kynsiä ei tarvitse tietenkään kasvattaa, paitsi kuvainnollisesti. Asenne ratkaisee ja joustava ihminen pystyy kyllä vaihtamaan roolia tilanteen mukaan.
Haluavathan useimmat naisetkin, että mies on normaalisti luotettava, rauhallinen, rehti ja hyväkäytöksinen, mutta sängyssä arvaamaton, kiihkeä ja yllättävä villipeto.
niin aseta itsesi miehen paikalle tai kuvittele, että harrastat seksiä sellaisen kanssa, joka vähän niin kuin vaan on. Kieltämättä tulee sellainen olo väkisinkin, että ei tuo oikein haluakaan ja toiminta on sitten sen itsensä näköistä, miten itse kukin kokee asian.
Naisella on tasan yhtä suuri vastuu ja velvollisuus olla mukana seksissä kuin miehelläkin. Naisen ja miehen roolit vain on vähän erilaisia, eikä kukaan mies odota naiselta, että miestä sentään seinää vasten kannatellaan naisen toimesta, kuten miehet sen jaksavat tehdä jo fyysisen vahvuutensa ansiosta.
olla vaikka mun kirjoittama.. tapasin erään seksuaalisen miehen.. heh. Oikein pelimiehen maineessa, helppo saalis.
Seksi oli surkeaa, ukko oli ihan lahna. Kovin kehui olevansa herkkä ja kiltti ja vaikka mitä. Läheisyyttä riitti niin kauan, kun minä tein aloitteet. Se oli aina vihainen, mitään ei puhunut, ja se herkkyys oli kai yhdistettynä huumorintajuun -> siis lopulta piti koko ajan varoa sanojaan, tai se suuttui ja sai raivarin.
Se ei jaksanut kun ehkä kerran viikossa. Kun sitä ei huvittanut, siihen ei saanut edes koskea. Keskustelukykynsä oli mitä ala-arvoisin... Pelkää huutoa. Sain tarpeekseni.
Sillä voi olla joku lääkitys, joka heikentää kykyjä. Voi olla työkiireitä, stressiä, mitä vaan.
Perässävedettävät ovat perseestä...
Annoit liian nopeasti tai sitten mies pitää sua ällönä. piste
Miksi mies ei käske ällön naisen painua matkoihinsa? Miksi mies ottaa kainaloonsa, pyytää lähellensä?
Ei seiso. Tai ei jaksa, stressiä... Joku lääkitys, verenpaine- tai psyykenlääkkeet. Minkä ikäinen mies on kyseessä?
Alle 40 vee. No on se ollut sairaana, ja se selittänee suuren osan.... Mutta saa se naista huolestuttaa silti :)
Oma seksuaalinen itsetunto kun on aivan liian vähän seksin harrastamisen jälkeen aika romuna. Mutta sitähän voi alkaa kohentamaan treenaamalla?