Akatemia treenaa

Toiminta käynnistynyt

Botnian bandyakatemia käynnistynyt, huhtikuussa kuulemma treeniä 5 krt/vko ja selvästi yli joukkueellinen pelaajia treeneissä, vahva aloitus.

8

810

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aktiivinen

      Hyvä että riittää intoa, harjoittelua ei varmasti ole liikaa, hyvä että jääpallossakin tapahtuu jotakin uutta.

      • Menestys

        Olis kliffaa nähdä stadista jengi finaalissa ja finaali stadissä. Tsemiä jatkoon!


      • Sportti

        Hesarissa oli juttu HIFK:n 2001 lätkän A:n SM hopean voittaneesta joukkueesta, joista nyt 10 pelaa jatkopelissä. Bottan A junnuista nyt pelaa jo saman verran liigassa. Systeemit kuntoon kaverit kondikseen ja finaalipeleihin kolmen vuoden jälkeen. Työtä, Työtä ja Työtä ja sen jälkeen voi nauttia menestyksen hedelmistä. Puhtia joukkueelle ja johtoryhmälle. Jonkun täytyy edes joskus jääpallossakin treenata kunnolla!!!!


      • Treenata
        Sportti kirjoitti:

        Hesarissa oli juttu HIFK:n 2001 lätkän A:n SM hopean voittaneesta joukkueesta, joista nyt 10 pelaa jatkopelissä. Bottan A junnuista nyt pelaa jo saman verran liigassa. Systeemit kuntoon kaverit kondikseen ja finaalipeleihin kolmen vuoden jälkeen. Työtä, Työtä ja Työtä ja sen jälkeen voi nauttia menestyksen hedelmistä. Puhtia joukkueelle ja johtoryhmälle. Jonkun täytyy edes joskus jääpallossakin treenata kunnolla!!!!

        Se tässä lajissa tuntuu olevan tikku akilleen kantapäässä ;). Muissa lajeissa mestaruussarjatasolla treenataan harjoituskaudella sekä sarjakaudella huomattavasti enemmän ja kovemmin. Jääpallo on fyysisestikkin raskas laji, eikä siellä pärjää jos aloittaa treenamisen kaksi viikkoa ennen kun kausialkaa. Nyt on pärjännyt kun suurimman osan joukkueiden treeneistä on ihan hanurista. Jos 3. divarin futaaja treenaa enemmän kuin bändyliigan pelaaja niin jossain on vikaa, asenteessa vai valmentajissa, siinä se probleemi.


    • vadu

      Amatöörien puuhastelua paljon vaikuttaa vielä reenaa...

      • väsähtänyt

        Joo, lepo vaan...


      • Himoharjoittelija

        Näin se vaan on, kun ei osaa eikä jaksa niin on treenattava 8 kertaa viikossa.


    • Kehari ;)

      Näyttää siltä että tuleva sukupolvi botniassa treenaa paljon ja kovaa. Ne oppii tavan treenata ja jatkaa sitä, siitä tulee kovat pelaajat. Jos tänä vuonna ei näy sarjataulukossa tuloksia niin ainakin ne näkyy kentällä. Varokaa heikot kaljan kittaajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      164
      2984
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      33
      2824
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      38
      1836
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      24
      1803
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      184
      1690
    6. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      206
      1536
    7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      325
      1483
    8. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      101
      1441
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      17
      1259
    10. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      71
      1225
    Aihe