Akatemia treenaa

Toiminta käynnistynyt

Botnian bandyakatemia käynnistynyt, huhtikuussa kuulemma treeniä 5 krt/vko ja selvästi yli joukkueellinen pelaajia treeneissä, vahva aloitus.

8

790

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aktiivinen

      Hyvä että riittää intoa, harjoittelua ei varmasti ole liikaa, hyvä että jääpallossakin tapahtuu jotakin uutta.

      • Menestys

        Olis kliffaa nähdä stadista jengi finaalissa ja finaali stadissä. Tsemiä jatkoon!


      • Sportti

        Hesarissa oli juttu HIFK:n 2001 lätkän A:n SM hopean voittaneesta joukkueesta, joista nyt 10 pelaa jatkopelissä. Bottan A junnuista nyt pelaa jo saman verran liigassa. Systeemit kuntoon kaverit kondikseen ja finaalipeleihin kolmen vuoden jälkeen. Työtä, Työtä ja Työtä ja sen jälkeen voi nauttia menestyksen hedelmistä. Puhtia joukkueelle ja johtoryhmälle. Jonkun täytyy edes joskus jääpallossakin treenata kunnolla!!!!


      • Treenata
        Sportti kirjoitti:

        Hesarissa oli juttu HIFK:n 2001 lätkän A:n SM hopean voittaneesta joukkueesta, joista nyt 10 pelaa jatkopelissä. Bottan A junnuista nyt pelaa jo saman verran liigassa. Systeemit kuntoon kaverit kondikseen ja finaalipeleihin kolmen vuoden jälkeen. Työtä, Työtä ja Työtä ja sen jälkeen voi nauttia menestyksen hedelmistä. Puhtia joukkueelle ja johtoryhmälle. Jonkun täytyy edes joskus jääpallossakin treenata kunnolla!!!!

        Se tässä lajissa tuntuu olevan tikku akilleen kantapäässä ;). Muissa lajeissa mestaruussarjatasolla treenataan harjoituskaudella sekä sarjakaudella huomattavasti enemmän ja kovemmin. Jääpallo on fyysisestikkin raskas laji, eikä siellä pärjää jos aloittaa treenamisen kaksi viikkoa ennen kun kausialkaa. Nyt on pärjännyt kun suurimman osan joukkueiden treeneistä on ihan hanurista. Jos 3. divarin futaaja treenaa enemmän kuin bändyliigan pelaaja niin jossain on vikaa, asenteessa vai valmentajissa, siinä se probleemi.


    • vadu

      Amatöörien puuhastelua paljon vaikuttaa vielä reenaa...

      • väsähtänyt

        Joo, lepo vaan...


      • Himoharjoittelija

        Näin se vaan on, kun ei osaa eikä jaksa niin on treenattava 8 kertaa viikossa.


    • Kehari ;)

      Näyttää siltä että tuleva sukupolvi botniassa treenaa paljon ja kovaa. Ne oppii tavan treenata ja jatkaa sitä, siitä tulee kovat pelaajat. Jos tänä vuonna ei näy sarjataulukossa tuloksia niin ainakin ne näkyy kentällä. Varokaa heikot kaljan kittaajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1626
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1541
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      270
      1276
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1252
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      867
    6. 66
      844
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      837
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      821
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      817
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      781
    Aihe