Ongelmana on että en osaa hymyillä, virnistellä vaan kierosti. Naiset joihin olen tutustunut ovat minulta kysyneet, että miksi sinä et hymyile minulle ollenkaan. Vika on siinä että minulla on synnynnäisesti purentavika, enkä siis fyysisesti pysty siihen. Tämä rassaa todella paljon sosisiaalista elämääni. Olen käynyt kiinni ongelmaan menemällä leikkaukseen jossa vika korjataan. Saas nähdä oliko osittaiset naishuoleni siitä kiinni, vai pitääkö jotakin muuta fiksailla. Harrastan todella paljon urheilua, minulla on hyvä kroppa(ainakin joidenkin kommenteista päätellen, ei äitini ;)) ja en ole muutenkaan mikään tuppisuu/nysvääjä, en pysty vastaamaan naisten hymyihin hymyllä koska en siihen pysty.
Ongelmani on kiteytettynä että joko
A) Naiset pitävät kusipäänä, koskä kävelen näennäisesti nokka pystyssä (tästä olen kuullut kommenttia ei ole oma keksintöni)
B) Purentavika rumentaa, joten naiset eivät vain ole fyysisesti kiinnostuneita (tästä en ole kuullut kommenttia, ei ole vaikea arvata)
Tasan ei käy onnen lahjat. Riapoo kun ei voi hymyillä takaisin.
Ongelmani on kiteytettynä että joko
A) Naiset pitävät kusipäänä, koskä kävelen näennäisesti nokka pystyssä (tästä olen kuullut kommenttia ei ole oma keksintöni)
B) Purentavika rumentaa, joten naiset eivät vain ole fyysisesti kiinnostuneita (tästä en ole kuullut kommenttia, ei ole vaikea arvata)
Tasan ei käy onnen lahjat. Riapoo kun ei voi hymyillä takaisin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla on ihan sama juttu. Purenta ja hampaat on niin päin helvettiä, etten voi hymyillä. Oon varmaan miljoona kertaa saanut kuulla kommentteja tyyliin "mikset sä hymyile", "hymyilisit vähän" jne. Ei jengi tajuu, etten mä vaan osaa enkä voi hymyillä.
Toi muakin on rassanut, etten voi vastata tyttöjen hymyihin. Mielummin mä annan niiden kuitenkin pitää mua kusipäänä kuin rumana idioottina.
vaikka komea mies olenkin niin hymy muistuttaa lähinnä kehitysvammaisen irvistystä. Eikä mulla mitään purentavikoja ole ja hyvät hampaat kaiken lisäksi.
Ketä oikeesti kiinnostaa hymyillä kellekään lumpulle.
No, mulla on sellanen juttu (vaikka en sitä nyt niin ongelmaksi koekaan), että monesti olen kuullut: "miksi sä oot niin vihaisen näköinen"? Voin vastata: siksi koska silmäluomeni ovat raskaat ja "putoavat" silmän päälle, niin ettei luomet näy ollenkaan, vain ripset. Mulla on vähän kuin aasialaiset silmät. Tämä aiheuttaa sen "vihaisen ilmeen". Sille en siis voi mitään, ehkä menen leikkaukseen.