Tämä mua ihmetyttää?

Mikähä ihme siinä on, mikä naisautoilijoita ohjaa?

Tuolla syksypuolella, kun P-paikoilla alkaa näkyä lunta ja autot parkataan töihin mennessä ja laitetaan roikan nokkaan, niin ei siinä katsota lämpömittaria ollenkaan, vaan se auto laitetaan roikkaan uskollisesti joka päivä.

Nyt kun kevät tulee ja lämpömittari kohoaa päivällä kymmeneenkin lämpöasteeseen, niin se auto laitetaan edelleen roikkaan uskollisesti ja parhaat tapaukset laittavat sen vielä juhannuksenakin roikkaan.

Ainoa johtopäätelmä tästä on se, että siellä kotona mies on sanonut, että nyt pitää laittaa auto roikkaan ja kuuliaiset naiset tekevät työtä käskettyä. Ne laittavat sen roikkaan juhannuksenakin, koska mies kotona ei ole muistanut sanoa, että ei sitä enää tarvi roikkaan laittaa.
131528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Siitä on kyllä ollu vitsiä, että kun tulee hiukan lunta, sen verran että renkaan jäljet näkyy kuitenki mustana, ni näkee heti mikä auto on naisen parkkeeraama, kun sitä on pitäny vekslata edes takas monta kertaa. Siitä tais olla jossain hupikuvissa joskus kuvaki :)

Mut siis tuohon lämmitysjuttuun en nyt oikeen usko.. Tai sit se on vaan joku tosissaan yksinkertanen yksittäistapaus..

Äänestä
  • on, että niitä roikkanaisia on useampi kuin yksi, onneksi ei kuitenkaan kaikki.

    Oikeessti todella huvittavaa tällainen.

    Äänestä

Miten naisesta tulee sokee???

Laittamalla sille tuulilasi naaman eteen.

Hah,hah,haaaaaaaaa

Äänestä

Mä ajan autoni ainakin lämpöiseen talliin.

Äänestä
  • saatana aja, ainakaan joka parkkipaikalla. URPO.

    Äänestä

  • Ape. kirjoitti:

    saatana aja, ainakaan joka parkkipaikalla. URPO.

    Mun kotona ja duunissa on autotalli autoille, joten muualla en roikkaa edes tarvitsisi. Vai laittaako apina oman kotteronsa kauppaankin mennessä aina pistorasiaan kiinni?

    Kannattaisi vähän relata, saattaa tulla muuten kolareita liikenteessä ihan turhaan. Joku isomman auton omistaja ei välttämättä huomaa kaikenlaisia pikkuautoilijoita kyykkimässä siellä tienposkessa.

    Äänestä

Eihän sitä nyt lämpösillä keleillä pistetä....Mutta kyllä minä ainakin talvella kovilla pakkasilla sen tietysti uskollisesti lämmitykseen laitoin kun eihän se romu muuten suostunut aamulla lähtemään!

Äänestä

Ensimmäiseksi kysymys sinulle, mikäs sinua ärsyttää siinä kun toiset haluavat laitta auton roikkaan?

Toiseksi, itse laitan syksyllä auton ensimmäisen kerran roikkaan kun alkaa pakkasia oleen ja tälläkin hetkellä pidän vielä autoa johdon päässä jos mittari on miinuksella. Ihan vain siitä syystä että aamulla on mukavempi lähteä töihin kun auto lämpenee nopeampaa, ja bensan kulutus on huomattavasti pienempi kun ei tarvitse tehdä kylmäkäynnistyksiä.

Äänestä
  • ärsytä, vaan sanoinkin, että ihmetyttää ja kysymyksenänin oli, että onko se mies siellä kotona sanonut, että auto roikkaan ja sitten se laitetaan niin kauan, kunnes sanotaan nyt autoa ei roikkaan.

    Kun olen vain tullut siihen päätelkään, että he, jotka laittavat autonsa juhannuksenakin roikkaan, niin eivät taatusti tee sitä pakkasen takia. Ne varmaan luulee, että auto karkaa, ellei laita liekaan.

    Äänestä

mä ihmettelen kyllä miehiä..mun ikkunasta ku kattelen , aina parikin miestä laittaa autonsa lämpötolppaan ..

on miehiskin näitä..

ehkä ne pelkää,että jos vaikka huomenna on yhtäkkiä pakkasta?

Äänestä
  • viime yönäkin oli pakkasta..erikoinen kevät

    Äänestä

Jos asia niin paljon häiritsee, niin voisitko ottaa itseäsi niskasta kiinni ja mennä opastamaan näitä naisia (ehkä joukosta löytyy muutama mieskin, heille kun on kuitenkin tärkeämpää auton lämpötilat ja auton olotila yksinäisellä parkkipaikalla).
Ehkä siellä kotona ei aina ole joku opastamassa johdon tarkoitusta, vaan laitetaan kun piuhat kiinni kun joku muukin parkkipaikalla on laittanut.

Äänestä

mutta mä panen auton liekaan joka päivä, ettei se karkaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parkkipaikka. kirjoitti:

Mikähä ihme siinä on, mikä naisautoilijoita ohjaa?

Tuolla syksypuolella, kun P-paikoilla alkaa näkyä lunta ja autot parkataan töihin mennessä ja laitetaan roikan nokkaan, niin ei siinä katsota lämpömittaria ollenkaan, vaan se auto laitetaan roikkaan uskollisesti joka päivä.

Nyt kun kevät tulee ja lämpömittari kohoaa päivällä kymmeneenkin lämpöasteeseen, niin se auto laitetaan edelleen roikkaan uskollisesti ja parhaat tapaukset laittavat sen vielä juhannuksenakin roikkaan.

Ainoa johtopäätelmä tästä on se, että siellä kotona mies on sanonut, että nyt pitää laittaa auto roikkaan ja kuuliaiset naiset tekevät työtä käskettyä. Ne laittavat sen roikkaan juhannuksenakin, koska mies kotona ei ole muistanut sanoa, että ei sitä enää tarvi roikkaan laittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu