salibandy mailoista

Mitä eroa on jäykällä ja pehmeällä lavalla?
1348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lauot ja jerkkua riittää niin pehmeä lapa taipuu liikaa ja veto menee päin persettä.. vastaavasti pallotuntuma ja syöttely helpompaa löysällä..
pääsääntöisesti suosin todella jäykkiä mailoja,sekä varsi että lapa mahd jäykät,eli hod 23 käytössä!

"jos se kelpaa mika kohoselle,niin se kelpaa myös miulle" mika k hod 23

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teme-- kirjoitti:

Mitä eroa on jäykällä ja pehmeällä lavalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu